AÖF / Dikey Geçiş Hakkında

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Bölümünden AÖF / Dikey Geçiş Hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  AÖF / Dikey Geçiş Hakkında

  Reklam  AÖF / Dikey Geçiş Hakkında

  Forum Alev
  DİKEY GEÇİŞ

  Açıköğretim Fakültesinin iki yıllık ön lisans programından mezun olanlar, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" uyarınca ÖSYM'ce yapılan dikey geçiş sınavına katılarak örgün öğretime geçiş yapabilirler.

  ÖSYM’ce yapılan bu sınavlara son sınıfta okuyan öğrenciler ile mezun olanlar ilan edilen süre içerisinde başvurarak katılabilirler.


  Ayrıca, Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarında son sınıf öğrencisi olanlar ile bu okullardan mezun olanlar,
  açıköğretim sistemiyle öğretim yapan İktisat ve İşletme Fakülte-lerine, Üniversitemizce ilan edilen koşulları yerine getirdikleri takdirde dikey geçişle kayıt yaptırabilirler.

  Başvuru ve kayıt koşulları her yıl ilan edilmekte ve bu koşulları yerine getirenler, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 3. sınıfa doğrudan veya lisans öğrenimine hazırlık programına kayıt yaptırabilmektedirler.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: AÖF / Dikey Geçiş Hakkında

  Reklam  Örgün eğitime geçebilmek ve eğitim görülen bölüm ile ilgili avantajları artırmak amacıyla bu sınava girilmektedir. İki yıllık okuyan ve açık öğretimden okuyan öğrencilerin başvuracağı bir sınavdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi