AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Bölümünden AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

  Reklam  AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

  Forum Alev
  GENEL BİLGİ

  Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programı, 1993 yılında Açıköğretim Siteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar Bankacılık ve Sigortacılık alanında özel ve kamu kuruluşlarında alanları ile ilgili çalışabilmektedirler.


  PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER
  Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim sistemine öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

  Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.


  AMAÇ

  Bu program, bankacılık ve sigortacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programda bankacılık ve sigortacılığın yanısıra mevzuatla ilgili dersler de yer almaktadır.


  SUNULAN OLANAKLAR

  Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler


  Göreceginiz dersler

  1.SINIF

  Genel Matematik
  Genel Muhasebe
  İktisada Giriş


  Genel İşletme
  Davranış Bilimlerine Giriş
  Hukuka Giriş
  Temel Bilgi Teknolojileri
  Yabancı Dil

  2.SINIF

  Bankacılık Uyg
  Sigortacılık Uyg.
  Banka ve Sigorta Huk
  Banka ve Sigorta Paz
  Banka ve Sigorta Muh.
  İstatistik
  Türk Dili
  Atatürk İlkeleri
 2. 2
  barisbaris
  Üye

  --->: AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

  Reklam  Bu muhasabe ve İktisat da her bölümde var+ Yorum Gönder
bankacılık mezunu aöf seçim
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi