Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Bölümünden Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Reklam

  Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş

  Reklam  Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş

  Forum Alev
  Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş


  --------------------------------------------------------------------------------

  Öğretim Süresi
  Madde 16- (Değişik: 17.02.2009 tarih ve 27144 sa. R.G.) Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere ön lisans için dört, lisans için yedi yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanabilirler. Öğrenciler kayıt yenilemedikleri yılda öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Kayıt yenilemedikleri öğretim yılları dört ve yedi yıllık öğretim süresinin hesabına katılmaz.
  Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, sınav hakkı dışındaki öğrencilik haklarından yararlanmamak kaydıyla 2547 sayılı Yasa’ nın değişik 44 üncü maddesindeki sürelerle kısıtlı değildirler.
  Muafiyet
  Madde 17- (Değişik: 17.02.2009 tarih ve 27144 sa. R.G.) Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları sınıf, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Ancak, öğrencilerin Anadolu Üniversitesinden daha önce alıp da başarmış oldukları Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil ve Temel Bilgi Teknolojisi dersleri transfer edilebilir. Diğer yükseköğretim kurumlarından ders transferi yapılmaz.
  (Değişik: 05.04.2009 tarih ve 27191 sa. R.G.) Dikey geçiş yapan öğrenciler, Yabancı Dil ile Türk Dili derslerini ön lisans programlarından almış olduklarından lisans programındaki bu derslerden sorumlu tutulmaz.
  Geçiş
  Madde 18- a) Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı olan öğrenciler, her ne sebeple olursa olsun; fakülte, bölüm ve programlar arasında yatay geçiş yapamazlar.
  b) Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerdeki bölüm ve programlardan, örgün yükseköğretime geçiş yapılamaz. 2. Alev
  Özel Üye

  Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi