Diş Beyazlatma (sağlık)

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Diş Beyazlatma (sağlık) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Diş Beyazlatma (sağlık)

  Reklam  Diş Beyazlatma (sağlık)

  Forum Alev
  Diş Beyazlatma

  Günümüzde dişlerin görünümü ve gülümseme, sosyal ilişkilerde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları kişide psikolojik rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Diş hekimliğinde restorotif ve estetik materyallerin gelişmesiyle , bu tip estetik problemlerin bir çoğu ucuz, pratik ve zararsız metodlarla çözümlenebilmektedir


  DİŞ BEYAZLATMA - BLEACHING NEDİR?

  Bleaching (diş beyazlatma) işleminde, dişin mine ve dentin tabakalarına nüfuz edilerek bu bölgelerde oluşan renklenmeler kaldırılıp, dişin rengi istenilen tona kadar beyazlatılabilmektedir.

  DİŞ BEYAZLATMA - BLEACHING İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?

  Diş hekiminiz ağzınızdan ölçü alır. Bu ölçü ile laboratuvarda size özel silikon kalıplar hazırlanır.
  Çene ve diş yapınıza özel olarak hazırlanmış silikon kalıplar ağzınıza adapte edilir ve kontrolleri yapılır.
  Diş hekiminiz dişlerinize uygun beyazlatıcı ilacı seçer ve doz ayarlaması yapar.
  Diş hekiminizin belirlediği zaman süresince (günde 2-8 saat) silikon kalıplar sizin tarafınızdan dişler üzerine takılır. Genellikle, pratik olduğu için gece uyku süresince takılması tercih edilir.
  Bu uygulamaya, renklenmenin derecesine, istenilen renk tonuna ve hastanın yaşına göre 7-15 gün devam edilir.
  Bu süre zarfında dişhekiminiz düzenli olarak kontrol ederek, gerekirse ilaç dozu, kullanım miktarı ve süresini değiştirecektir.


  DİŞ BEYAZLATMA - BLEACHING GÜVENLİ BİR UYGULAMA MIDIR?

  Yapılan araştırmalara göre, diş hekiminizin belirteceği hususlara düzenli uyulduğu taktirde, bleaching kesinlikle güvenli bir uygulamadır. Dişlere ve dişetine hiçbir zararı yoktur.  BEYAZLATMA - BLEACHING TEDAVİSİNİN ZORLUKLARI NELERDİR?

  Sigara kullanıyorsanız, slikon plaklar ağzınızdayken sigara içmemeniz gerekmektedir. Tedavi süresince hafif sıcak-soğuk hassasiyeti gelişebilir. Ancak dişler üzerine flor uygulanarak bu problem bertaraf edilir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Diş Beyazlatma (sağlık)

  Reklam  Aslında en sağlıklı diş dişlerin hafifi sarı olanıdır.Yani doğuştan gelen bazı özelliklerin devam etmesi ve koruyucu olması için yapılması gereken tek şey diş bakımlarını düzenli yapmak ve temizliğe dikkat etmektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi