Diş beyazlatma yöntemleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Diş beyazlatma yöntemleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Diş beyazlatma yöntemleri

  Reklam  Diş beyazlatma yöntemleri

  Forum Alev
  Diş beyazlatma yöntemleri

  Julia Roberts veya Claudia Schiffer gibi ünlüler kameralara gülümsediklerinde dişleri bembeyaz parlıyor.
  Bu kişilerin diş bakımlarının sadece fırçalamakla sınırlı kalmadığını anlamak çok zor değil. İşin aslı, çok az insan doğuştan bembeyaz dişlere ve sağlıklı bir gülüşe sahip. 'İnci beyazı' dişler bile bazı alışkanlıklarımıza bağlı olarak beyazlığını zaman içinde yitirebiliyor. Sigara tüketimi, kahve, çay, kırmızı şarap veya kullandığımız ilaçlar dişlerimizde 'iz' bırakıyor.
  Bunlara karşı en bilinen çözüm ise 'bleaching' yani 'diş beyazlatma yöntemi'. Bu yöntem; dişin yapısındaki renklenmelerin giderilmesini sağlıyor.

  Uygulanan 2 bleaching yöntemi var:

  # Diş hekimi tarafından muayenehanede uygulanan ve 'office bleaching' olarak bilinen yöntemde dişlere yaklaşık yarım saat boyunca yüksek konsantre jel (karbamid peroksit) uygulanıyor. Bu alternatif yöntem kısa sürede çözüm almak isteyenler için ideal bir çözüm.
  # Diş beyazlatmayı evde uygulamak isteyenler için dişçi, hastanın kendi diş yapısını model alarak bir kılıf hazırlıyor. Evde bu kılıfın içine diş hekiminin verdiği özel beyazlatıcı jel sürülüyor ve kişi kılıfı birkaç saatliğine ağzına takıyor. 'Home bleaching' olarak bilinen bu yöntem, hafif diş renklendirmelerinde, genellikle gece veya hafta sonları uygulanıyor. Başarılı olması için düzenli olarak yapılması gerekiyor
  . 2. 2
  Kadir
  Özel Üye

  --->: Diş beyazlatma yöntemleri

  Reklam  bi deneyelim inşallah faydası olur teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi