Tartara Savaş Açın!

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Tartara Savaş Açın! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  >>myworld<<
  Usta Üye
  Reklam

  Tartara Savaş Açın!

  Reklam  Tartara Savaş Açın!

  Forum Alev

  Diş hekimlerinin kalkülüs olarak adlandırdığı tartar, tükürüğünüzdeki mineral ve plaklardan meydana gelir.
  Bireylerdeki tartar birikiminin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini ve ilk tartar oluşumunun yenilerin oluşumunu hızlandırdığını bildiren Plusdent Diş Kliniği’nden Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı tartarın, periodontal hastalıklara yol açtığını belirtti. Periodontol hastalık sonucunda dişetlerinin çekildiğini, dişlerin sallanmaya başladığını, dişetlerinin iltihaplandığını, sık sık kanamaların görüldüğünü, dişlerin direncinin azaldığını, çürüklerin hızlandığını, istenmeyen ağız kokusunun oluştuğunu ve dişlerin görünümünün çirkinleştiğini ifade eden Kazandı, tartardan kurtulmak için yapılması gerekenleri anlattı.

  Tartardan Kurtulmak İçin...

  • Dişlerinizi düzenli olarak günde en az iki kez fırçalayın. Bu sayede günlük ağız bakımınızın önemli bir kısmını yerine getirmiş olursunuz.
  • Diş ipi kullanın. Diş aralarını temizlemede sık kullanılan yararlı bir araçtır. Yanlış kullanımı ise diş etine zarar verebilmektedir bu nedenle diş hekiminden doğru kullanımını öğrenildikten sonra uygulanmalıdır.
  • Düzenli olarak diş hekimini ziyaret bu sayede ileride ciddi problemlere neden olabilecek sorunlar önceden görülüp önlenmiş olacaktır. Ayrıca kontrolleriniz sırasında dişlerinizin diş hekiminiz tarafından temizlenmesi dişlerinizden tartarın uzaklaşmasına da yardımcı olacaktır.

  Tartar Temizliğini Diş Hekimi Yapmalı

  Bu temizliğin diş hekimleri tarafından yapılması gerektiğini vurgulayan Plusdent Diş Kliniği’nden Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı, "Diş taşlarının temizlenmesi genel olarak tehlikeli değildir. Bazı ilerlemiş vakalarda ise diş taşı dişetinin hem altında hem de üstünde birikebilir. Bunlar diş hekimleri tarafından özel yöntemlerle temizlenir. Bu durumda dişlerde az da olsa sallanma görülebilir. Ancak çalışma sonrası alınacak önlemlerle sorun en aza indirgenir" dedi.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Tartara Savaş Açın!

  Reklam  Tartar oluşumlarını engellemek için dişlerin düzenli olarak temizlenmesi yani fırçalanması ve ip ile aralarının temizlenmesi gerekmektedir.Diş bakımı yapmak için düzenli ve belli aralıklar ile diş doktorlarına gitmek gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi