Diş Hassasiyetine Karşı Evde Neler Yapabiliriz?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Diş Hassasiyetine Karşı Evde Neler Yapabiliriz? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  >>myworld<<
  Usta Üye
  Reklam

  Diş Hassasiyetine Karşı Evde Neler Yapabiliriz?

  Reklam  Diş Hassasiyetine Karşı Evde Neler Yapabiliriz?

  Forum Alev
  Diş Hassasiyetine Karşı Evde Neler Yapabiliriz?

  Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, dişlerde hassasiyete karşı evde başvurabileceğimiz pratik bazı yöntem ve uygulamalara değinirken, ilk etapta ağız hijyenine özen gösterilmesi gerektiğini vurguluyor. Dr. Kışlaoğlu’na göre, ağız hijyeni için dişleri ve ağzın her noktasını dikkatlice temizlememiz şart. Diş fırçalarken, yumuşak kıllı fırça kullanabileceğimizi söyleyen Dr. Kışlaoğlu, böylelikle dişin sert tabakalarına daha az zarar verilmiş olacağını belirtiyor. Alınan gıdalara dikkat edilmesi gerektiğini de ifade eden Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, fazla asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerektiğine dikkat çekiyor.
  Uzmanından Pratik Birkaç Öneri…
  Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, ayrıca şu tavsiyelerde bulundu:
  “Florlu diş bakım ürünleri kullanın, pütürlü macunları yahut diş temizleyicileri kullanmaktan kaçının. Beyazlatıcı bakım ürünleri diş hassasiyetinizi arttırıyorsa kullanmayı bırakın. Hassas dişler için hazırlanmış özel macunları tercih edin.
  Çok sıcak ve çok soğuk gıdalardan, bunları arkası arkasına tüketmekten özellikle kaçının. Asitli gıdaları minimuma indirin ve asitli gıdaları tükettikten sonra en az yarım saat dişlerinizi fırçalamaktan kaçının.
  Diş hassasiyeti konusunda diş doktorunuza başvurabilirsiniz. Doktorunuz, açığa çıkmış olan ve hassasiyete sebep olabilecek kök yüzeylerini izole edebilir. Floridli verniklerle kök yüzeylerini iyileştirebilir. Diş hekiminiz ayrıca, hassasiyet probleminize çözüm için dişin eksilen tabakalarının yerine dolgu maddeleriyle restorasyon yapabilir.”
 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Diş Hassasiyetine Karşı Evde Neler Yapabiliriz?

  Reklam  Beyazlatıcı bakım ürünleri diş hassasiyetinizi arttırıyorsa kullanmayı bırakın. Hassas dişler için hazırlanmış özel macunları tercih edin.
  Çok sıcak ve çok soğuk gıdalardan, bunları arkası arkasına tüketmekten özellikle kaçının. Asitli gıdaları minimuma indirin ve asitli gıdaları tükettikten sonra en az yarım saat dişlerinizi fırçalamaktan kaçının
  .

  Önemli bilgiler.
  Teşekkürler.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi