Ünlülerin beyaz gülüşlerinin sırrı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Ünlülerin beyaz gülüşlerinin sırrı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Ünlülerin beyaz gülüşlerinin sırrı

  Reklam  Ünlülerin beyaz gülüşlerinin sırrı

  Forum Alev
  Oscar törenlerinin en etkileyici geleneklerinden 'Kırmızı Halı' geçişi bu sene de nefesleri kesti. En çok aklımızda kalan ise starların göz kamaştırıcı gülüşleri oldu...

  Kırmızı halı üzerinde yürüyen birbirinden güzel ve yakışıklı Hollywood yıldızlarının ortak özelliği mükemmel gülüşleriydi. Doğal ve kusursuz gülüşleriyle objektiflere poz veren Hollywood starlarının gülüşünü kazandıran tedavileri Plusdent Diş Kliniği'nden Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı anlattı.

  Porselen vener

  Starların bir çoğunun sıralı olmayan, çarpık, ayrık, renkleşmiş dişleri için tercih ettiği yöntemin venerler olduğunu belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı porselen venerlerin dişin yüzeyinin çok az miktarda aşındırılmasıyla diş yüzeyine yapıştırılan tırnak kalınlığında ince porselenler olduğunu, bu uygulamayla 4- 7 gün gibi kısa sürede Hollywood starları gibi mükemmel gülüşlere sahip olunabileceğini söyledi...

  BİLGİSAYAR SAĞOLSUN

  Venerlerin en önemli özelliğinin gerçek dişler kadar doğal görünmeleri olduğunu vurgulayan Kazandı bu tedavi yönteminde bireylerin gülüşlerini seçmelerinin de mümkün olduğunu belirterek şunları söyledi: "Estetik diş hekimliğine başvurmadan önce 'Acaba doğal olacak mı, çevremdekiler ne tepki verecekler' diye herkes merak eder. Bu sorulardan artık bilgisayar destekli gülüş tasarımı programlarıyla kurtulmak kolay. Teknoloji sayesinde dişlerinize hiçbir işlem yapılmadan işlemin sonucunda yeni gülüşünüzün yüzünüzde nasıl duracağının tahmini sonuçları verilebiliyor.”

  Doğal görünüm sırrı: Implant

  Yıldızların da diş kaybı yaşadıklarında en çok tercih ettikleri yöntemin implant olduğunu belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı bu şekilde kusursuz gülüşlerini koruduklarını belirtiyor. İmplant geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzde doğal görünüm sağlıyor.

  Diş beyazlatma:

  Holywood starlarının gülüşlerinin en önemli özelliği hiç kuşkusuz bembeyaz dişleri. Ofis tipi veya ev tipi diş beyazlatma yöntemlerini kullanarak onlar gibi bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

  İşte diş hekimlerinin kullandığı yöntemler:

  Klinikte diş beyazlatma: Bu yöntemle bir saate bembeyaz dişlere sahip olunabiliyor. Bir saat gibi kısa bir sürede yapılan işlem, diş hekiminin önce gerekliyse dişleri plaktan arındırmak için yapacağı diş taşı temizliği ve parlatmadan ibaret. Yöntem, beyazlatma jelinin dişe uygulandıktan sonra bu jelin halojen/led ışık kaynakları ya da lazerle aktive edilmesi sonucu dişin içindeki renkli sıvının dişten uzaklaştırılmasıyla elde ediliyor. Lazer veya diğer ışık kaynakları dişi beyazlatmıyor, sadece beyazlatma jelinin aktive olmasını sağlayarak gerekli kimyasal reaksiyonu başlatıyor.

  Evde diş beyazlatma: Hastanın ağzının ölçülerine göre yapılan diş kılıflarına jeller konulup, bu şekilde ağızda 2-3 saat tutulmasıyla uygulanır. Ancak ofis tipi diş beyazlatma işleminde kullanılan solüsyonların içeriği ofis tipinde uygulanana göre daha düşük.

  Peki hangisi daha iyi?

  Her iki yöntem de etkin olmasına rağmen tercih, renkleşmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlı. Sarı ton dişler 3-4 ton beyazlayabilirken, yeşil-gri tondaki dişlerin beyazlaması daha zor. Diş rengi çok koyu ise en uygun yöntem ofis ve ev tipi beyazlatma işleminin kombine uygulaması.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Ünlülerin beyaz gülüşlerinin sırrı

  Reklam  Ünlü ve tanınmış insanlar genellikle tüm dişlerini porselen kaplatmaktadır.Şekil bozuklukları yada diş araların simetrilerini de yine doktorlar yapmaktadır.Bizler de onların inci gibi olan dişlerini görmekteyiz. 3. 3
  Ziyaretçi
  ünlüleri bilmem ama benim alışveriş yaptığım bir sitede, ağız ve diş sağlığı ürünleri var
  ve aldım çok memnunum,
  dişlerimi çok beyazlattı farkı görebildim
  size de tavsiye edeyim+ Yorum Gönder
ünlülerin dişleri neden beyaz,  ünlülerin dişlerinin sırrı,  ünlülerin diş beyazlatma yöntemi,  sanatçıların dişleri Neden o kadar beyaz
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi