İmlant - İmplant Nedir?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden İmlant - İmplant Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  İmlant - İmplant Nedir?

  Reklam  İmlant - İmplant Nedir?

  Forum Alev
  İmlant -İmplant Nedir?

  İmplant Nedir? Eksik dişlerinizin doğal görüntüsünün ve fonksiyonunun kopyalanması zordur.Tarihsel olarak protezler ve köprü restorasyonları diş yerine geçen sınırlı uygulamalardı. İmplantlar, eksik dişler için doğal diş kökünüzle aynı fonksiyonu sağlayan, doğal görünümlü uygulamalardır. Ayrıca,büyük hasta tatmini ve başarı için diğer tür restorasyonların sabitlenmesinde kullanılmaktadırlar.

  İmplant Kimlere Yapılabilir?

  Diş impantları için bir aday olup olmadığınızı belirlemek için,implantoloji hakkında deneyimli bir dişhekiminin tavsiyesini aramak önemlidir. Dental implant prosedürü,cerrahidir.Bu yüzden, özellikle bu konunun cerrahisinde deneyimli dişhekiminin tavsiyesini aramak önemlidir.
  Hasta ayrıca 60 farklı implant çeşidinin olduğunun farkında olmalıdır ve eğer onarım için farklı bir dişhekimine giderse,o dişhekiminin kullanımı olmayabilir veya önceki dişhekiminin kullandığı implantlarla sınırlı deneyimi olabilir.
  İmplant prosedürü,eksik dişlerin yerine konması için gerçekleştirilir.İmplantlar,er genlikten sonra kemiğin büyümesi tamamlandığında herhangi bir zamanda gerçekleştirilebilir.
  Aktif diyabet,kanser veya periodontal hastalık gibi bazı tıbbi durumlar,implant gerçekleştirilmeden önce tedavi gerektirebilir.
  İmplant adayı olup olmadığınızı değerlendirmek için kemik yoğunluğunu ve miktarını belirlemenin gerekliliği kaydedilmelidir.Bazı durumlarda,eğer periodontal hastalığa bağlı kemik kaybı varsa implantlar tavsiye edilmeyebilir ve kemiğin yeniden oluşumu veya greftlemeye aday değilsinizdir.Bazı durumlarda , bir sentetik kemik, sığır kemiği veya kendi kemiğinizden türetilen kemik grefti implant için gereken desteği sağlamaktadır. Sigara ve immonusupresif kullanan kişilerde yüksek implant başarısızlık oranının meydana geldiğini kaydetmek önemlidir.
  İmplantlar kemiğe bağlandığından dolayı,implantlara bağlanan suni dişler doğal dişlere çok daha benzer ve doğal dişler gibi davranır.Fakat implantlar doğal dişler kadar güçlü değildirler. İmplantlarınızı çok dikkatlice fırçalamalı ve dişipi kullanmalısınız. Nazik olun,fakat implantınızın her bölgesini fırçaladığınızdan emin olun.Ucunda uzunca kılları olan diş fırçası implantlarınızın arkasını fırçalamanıza yardım edebilir.Günde en azından bir kere çok dikkatlice diş ipi kullanmalısınız.İmplantın dişetiyle birleştiği yerde(dişeti çizgisi) ipi nazik kullanmalısınız.


  İmplant Dişlerin Başarı Oranları
  İmplantların dişhekimliğindeki prosedürlerin daha başarılı tiplerinden biri olduğu düşünülmektedir.İmplant prosedürünün başarılı olacağının garantisi yoktur fakat; çalışmalar ortalama olaraküst çene için %90'lık başarı oranı, alt çene için %95'lik 5 yıllık başarı oranı göstermektedir.İmplantlar, çeşitli nedenlerden dolayı başarısız olabilir.Neden çoğunlukla osseointegrasyon aşamasındaki başarısızlıktan kaynaklanmaktadır.Örneğin,impl ant zayıf bir pozisyonda veya cerrahi konusunda deneyimsiz bir dişhekimince yerleştirildiyse,osseointegras yon oluşmayabilir.İmplantlar kırılabilir,gevşeyebilir,norma l peri-implant kemik kaybından daha çok kayıp olabilir veya enfekte olabilir. İmplant yaptırmayı düşünen sigara kullanan biriyseniz,dişhekiminiz size implant prosedürüne başlamadan sigarayı bırakmanızı tavsiye edecektir,çünkü sigara içen bireyler implant başarısızlığıyla daha çok yüzleşmektedir.Prosedür pahalı olduğundan ,bu alışkanlığınızı bırakmazsanız implantlara yapacağınız yatırımı riske etmiş olursunuz.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: İmlant - İmplant Nedir?

  Reklam  Bir dişi çekilenlerin bunun yerine üç tane diş yaptırmaları gerekmektedir.Bu uygulama ile tek bir diş yapılarak çene kemiğine monte edilmesi ve diğer dişlerin korunmasını amaç edilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi