Piercing - Takılar İçin Vucutta Açılan Delikler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Piercing - Takılar İçin Vucutta Açılan Delikler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Piercing - Takılar İçin Vucutta Açılan Delikler

  Reklam  Piercing - Takılar İçin Vucutta Açılan Delikler

  Forum Alev
  Piercing - Takılar İçin Vucutta Açılan Delikler
  Vücudun deldirilmesi (piercing) bugün gençler arasında kendini ifade etmenin yollarından birisi olarak görülmekte ve bunlar arasında da dil ve dudak deldirme en yaygını. Ancak çok yaygın bir cerrahi işlem olsa da pek çok delme işlemi o anlık bir istekle yaptırılır ve çoğunda da ortam steril ve güvenli değildir. Deldirme, riskleri olan bir işlemdir ve eğer yaptırmak istiyorsanız iyi düşünmelisiniz.
  Deldirme, yanıltıcı biçimde kolay görünen bir işlem olduğundan kontrolsüz, lisanssız delme ortamları her yerde bulunabilmektedir. Herkes vücudunuzda bir delik oluşturabilir; bir güzellik salonundaki asistandan, garaj köşesindeki bir yabancıya kadar. Büyük olasılıkla bu insanlar, düzgün yöntemler ve hatta temel sterilizasyon ve hijyen dahil hiç bir şekilde eğitim almamışlardır.
  Oral deldirmede (piercing) en ciddi risk, steril olmayan, kirli iğneler, ekipman ve mücevher nedeniyle HIV, kan zehirlenmesi, hepatit C, B, D ve G gibi hastalıklar kapmaktır. Dahası, vücudunuzun hiçbir yeri, ağzınızdaki kadar yüksek bakteri sayısına sahip değildir ve bu nedenle delinmiş dilinizde, yanağınızda ya da dudağınızda ciddi bir lokal enfeksiyon olasılığı çok yüksektir.

  * Eğer mücevher sağlam takılmamışsa bunu yutabilir, daha da kötüsü, nefes borunuza kaçırabilirsiniz.
  * Bu, mücevhere alerjik reaksiyon oluşturabilir ve hatta nefes almanızı engelleyebilir.
  * Yutmak, nefes almak ve konuşmak ciddi biçimde etkilenebilir.
  * Kronik ağrınız olabilir ve tat alma duyunuzu yitirebilirsiniz.
  * Mücevheri ısırarak dişinizi kırabilir ya da parçalayabilirsiniz.
  * Son olarak, diş etleriniz aşınma nedeni ile hasar görebilir.
  Eğer bu riski almayı kabul etmişseniz dahi bunu bir hevesle yapmayın. Tekrar düşünün, sterilizasyon, yöntemler ve kullanılan malzemelerle ilgili sorular sorun. Bunun yapılacağı yeri önceden inceleyerek tüm aletlerin tam ve düzenli olarak otoklavda sterilize edildiğinden ve iğnelerin ve diğer sarf malzemelerinin kullanımdan sonra atıldığından emin olun. Ve bunu yaptırdıktan sonra en kısa zamanda diş hekimine gidin; enfeksiyon belirtileri kontrol edilsin ve yaranın iyileşmesi için nasıl bakım yapılacağını ve dişleriniz ve diş etlerinize mücevherin verebileceği zararları en aza nasıl indireceğinizi öğrenin.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Piercing - Takılar İçin Vucutta Açılan Delikler

  Reklam  Kadınların bazıları dişlerine parlak taşlar taktırmaktadır.Bu taşların görsel olarak beğenilmesi bir tarafa bunların sağlığa nasıl etki verdikleri henüz bilinmemektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi