Bakımsız ve sağlıksız dişler hastalık nedeni

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Bakımsız ve sağlıksız dişler hastalık nedeni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Bakımsız ve sağlıksız dişler hastalık nedeni

  Reklam  Bakımsız ve sağlıksız dişler hastalık nedeni

  Forum Alev
  Toplum olarak nedense diş hekimine mecbur kalmadıkça gitmeyi sevmiyoruz. Oysa uzmanlar, sadece dişlerimizin sağlığı için değil, vücut sağlığımız için de diş hekimine gitme alışkanlığını edinmemiz gerektiğini belirtiyor.
  Sadece şiddetli bir diş ağrısı çekildiği zaman diş hekimine gidenlerin bu ihmalin nelere yol açacağını bilmediği açık.
  Tedavi edilmeyen diş ve dişeti iltihapları, diş çürükleri vücudun çeşitli bölgelerinde çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden oluyor.
  Sağlıksız dişler vücudu nasıl etkiliyor?
  Dişeti hastalıklarıyla diyabet arasında ilginç bir bağlantı var. Dişeti iltihabı kan şekerini yükseltiyor, kan şekerinin yükselmesi de dişeti iltihaplarının artmasına neden oluyor.
  Diyabet hastalarında diş sağlığı çok büyük önem taşıyor. Diyabetin kontrol altında tutulabilmesi için öncelikle kişinin dişeti sağlığını kontrol altına alması gerekiyor.
  Diş problemleri hazımsızlığa da neden oluyor. Yemekleri iyice çiğneyemeyen kişiler, yemekleri parçalayamadığından yumuşak yiyecekleri tercih ediyor ve hızlı yemek yediklerinden hazımsızlık çekiyor.
  Enfeksiyon riski çok fazla
  Kronik diş enfeksiyonuna yol açan bakteriler, birtakım antikorların üremesine neden olarak böbreklerde nefrite yol açıyor. Kalp ve damar hastalıklarını da etkiliyor.
  Diş iltihapları, kalp kapakçığında iltihaplanmalara ve kalbi besleyen damarlarda tıkanmaya yol açıyor. Bunların yına sıra, bazı kulak – burun – boğaz hastalıkları da diş ve dişeti sorunlarının etkisiyle ortaya çıkıyor
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Bakımsız ve sağlıksız dişler hastalık nedeni

  Reklam  Dişlerin bakımsız kalmaları sadece diş çürüklerine değil başka hastalıklara da neden olmaktadır.Bu nedenle dişlerin temiz ve bakımlı olmaları için her gün düzenli olarak bakımlarının yapılmasını sağlamak gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi