Kök Kanalı Ameliyatı Nedir-Nasıl Yapılır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Kök Kanalı Ameliyatı Nedir-Nasıl Yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Kök Kanalı Ameliyatı Nedir-Nasıl Yapılır

  Reklam  Kök Kanalı Ameliyatı Nedir-Nasıl Yapılır

  Forum Alev
  Kök kanalı ameliyatı, diş özünün (bir dişin ortasındaki canlı doku) yerine bir dolgu malzemesi konulması işlemidir. Kök kanal ameliyatı, genellikle dişin çürümesi veya hasar görmesi sonrasında özün enfekte olması veya ölmesi sonucunda yapılan bir işlemdir.

  İşlemden önce doktorunuz, tedavi edilecek kök sayısını belirlemek için röntgen çekecektir. Kesici dişlerin (ön dişler) tek kökü vardır, küçük azı dişlerinin iki kökü vardır ve azı dişlerinin üç ya da dört kökü vardır. Lokal anestezi verilir ve plastik bent denilen plastik bir örtü, tedavi edilecek dişin etrafına konulur ve altındaki doku koruma altına alınır.Kök kanal tedavisinde ilk hedef, diş özünü dişten çıkartmaktır. Girişi sağlamak için, dişin içine bir delik açılır ve öz, delgi denilen bir alet kullanılarak alınır. Daha sonra, minik törpüler kullanılarak, kökün kenarlan temizlenir. Kök kanalı temizlendikten sonra, diş doktorunuz, alanı antibakte-riyel bir çözeltiyle yıkar ve sonra da kurutur.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Kök Kanalı Ameliyatı Nedir-Nasıl Yapılır

  Reklam  Dişler aslında görüldüğü kasar basit olmayan organlardır.Dişlerin kök ameliyatları genellikle dişlerin çürümesi neticesinde yapılmaktadır.Ülkemizde dişlerin yapılması ve ameliyatların artmasında diş hastanelerinin etkin çalışmaları sayesinde olmaktadır.+ Yorum Gönder
diş kökü ameliyatı,  kök kanalı ameliyatı,  diş kökü ameliyatı nasıl yapılır
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi