Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Akdeniz Bölgesi Bölümünden Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ÆSiя
  Özel Üye
  Reklam

  Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

  Reklam  Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

  Forum Alev
  Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

  TARİHÇESİ :Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 1988 yılında 350 kişilik ağır ceza merkezli kapalı cezaevi olarak hizmete açılmıştır.

  ULAŞIM :Ceyhan-Adana yolu 2. Km. Büyük Mangıt Köyü yolu ayrımı üzerindedir.

  KONUMU :Cezaevi giriş bölümünün sağ tarafında sevk ve idare binası, sol tarafında ise dış güvenlikten sorumlu cezaevi jandarma karakol komutanlığı binası bulunmaktadır. Kuzeye dönük olarak inşa edilmiş bulunan cezaevinde muhtelif suçlardan tutuklu ve hükümlülerin barındırıldığı 35 adet oda mevcuttur. Odalar çift katlı olup üst katta yatak odası, alt katta ise oturma yeri, duş, WC, lavabo bulunmakta ve her odamızın kendi kullanımına ait havalandırma bahçesi mevcuttur.

  BÖLÜMLER :Hükümlü ve tutukluların barındırıldığı 3 blok dışında cezaevimizde çamaşırhane, mutfak, mescit, kütüphane, doktor ve diş hekimi muayene odaları, konferans salonu, 2 adet soğuk hava deposu, personel yemekhanesi, kalorifer dairesi, el işi atölyesi, berberhane, ve hükümlü ve tutukluların günlük ihtiyaçlarını karşıladıkları cezaevi kantini bulunmaktadır.

  PERSONEL :Ceza İnfaz Kurumumuzun dış güvenliği cezaevi jandarma karakol komutanlığı tarafından, iç güvenliği ise ceza infaz kurumu personeli tarafından yerine getirilmektedir. Müdür, İnfaz ve Koruma Başmemurları ve İnfaz ve Koruma Memurları dışında hükümlülerin ve tutukluların günlük ihtiyaçlarının, sağlık, eğitim, ısınma, barınma, beslenme ihtiyaçlarının azami miktarda yasal çerçeve içerisinde karşılanabilmesi amacıyla 1 doktor, 1 sağlık memuru, 1 öğretmen, 1 aşçı, 1 teknisyen yardımcısı, 1 kaloriferci görev yapmaktadır.

  EĞİTİM ÖĞRETİM :Cezaevimizde barındırılan hükümlü ve tutukluların, vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri, iş ve meslek öğrenebilmeleri ve topluma yeniden üretici bir birey olarak kazandırılmaları amacıyla sürekli olarak seminerler, konferanslar ve kurslar açılmakta, okuma yazma bilmeyenler için I. ve II. Kademe okuma yazma kursları yanında eğitim ve öğretimine devam etmek isteyen Açık İlköğretim Okulu, Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri sağlanarak söz konusu okulların kayıt ve sınavları da ceza infaz kurumu eğitim birimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Hükümlü ve tutukluların iş ve meslek sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla; ilçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde uzman öğreticiler tarafından berberlik, aşçılık, boyama, ev aksesuarları ve takı tasarımı gibi kurslar düzenli olarak açılmakta ayrıca hükümlü ve tutukluların sosyal yönlerinin gelişmesi amacıyla saz kursları ve koğuşlar arası voleybol turnuvaları düzenlenmektedir.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

  Reklam  Ceyhanda bulunan cezaevi M tipidir.Allah kimseyi hata yapıp da cezaevine düşürmesin.Düşenlere de Rabbim yardımcı olsun.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi