Mağara içinde minare ve Allah yazısı

+ Yorum Gönder
İslami Resimler ve Allah - Muhammed Yazılı Resimler Bölümünden Mağara içinde minare ve Allah yazısı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Kobe23
  Üye
  Reklam

  Mağara içinde minare ve Allah yazısı

  Reklam  Mağara içinde minare ve Allah yazısı

  Forum Alev
  mağara içinde minare ve Allah yazısı

  Mağara içinde minare ve Allah yazısi.jpgMağara içinde minare ve Allah yazısı.jpg

  Gümüşhane'nin Torul İlçesi'ne bağlı Cebeli Köyü'ndeki Damlataşı Karaca Mağarası her geçen gün ilgi odağı haline geliyor. Mağara içerisinde bulunan sarkıt ve dikitlerin yanı sıra tavan kısmında oluşan "Allah" yazısıyla minyatür minare görenleri şaşırtıyor.
  Damlataşı Karaca Mağarası'nda dikkatli bakılınca dikit olarak oluşan minyatür minare ile 10 basamak merdiven inince tavan kısmında yazılı bulunan Arapça "Allah" yazısını fark eden ziyaretçiler, bu büyüleyen güzelliği dakikalarca seyrediyor. Kayseri'den eşi ve çocuklarıyla gelen bir ziyaretçi, Damlataşı Karaca Mağarası'nın bir cennet olduğunu söyleyerek, "Dünyada böyle bir güzellik yoktur. Adeta bir cennet. İyi ki gelmişiz. Bir cennet gibi güzel olan bu mekanı herkesin görmesini istiyorum. Hele dikkatli bakılınca Arapça yazan "Allah" kelimesiyle minyatür minare buraya daha da bir güzellik veriyor. Herkesin ama herkesin buradaki olağanüstü güzelliği görmesini istiyorum" dedi.
  Gümüşhane'nin Torul İlçesi'ne bağlı Cebeli Köyü'ndeki Damlataşı Karaca Mağarası, 1983 yılında kümesindeki tavuklara dadanan tilkiyi kovalarken köylü vatandaş tarafından bulunmuştu. Durumun yetkililere iletilmesi sonucu mağara, Maden Teknik Araştırma Enstitüsü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi jeoloji mühendislerinden kurulu bir komisyon tarafından "Turizme açılmasında sakınca yoktur" raporu üzerine 1996 yılında turizme açılmıştı. Damlataşı Karaca Mağarası Gümüşhane'ye 15, Trabzon'a 100 ve Erzurum'a 200 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Damlataşı Karaca Mağarası içerisindeki oluşumları açısından hem çok zengin hem de çeşitli renk ve şekilde sarkıt, dikit, sütun, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri, traverten havuzlar ve traverten basamakları açısından da Damlataşı Mağarası'nın en güzel örneklerini oluşturuyor.
 2. 2
  gakkos
  Üye
  Reklam  Gören gözlre ne güzel mesaj değilmi? ALLAH(C.C) bakıp görenlerden görüp ibret alanlardan eylesin (Amin) 3. 3
  kaptan033
  Yeni Üye
  eline saglık kardeşim 4. 4
  driwer
  Üye
  mevlam neylerse güzel eyler

 5. 5
  mum
  Özel Üye
  ilginç:)
  Allah (cc) razı olsun

 6. 6
  cane21
  Üye
  KURBAN OLDUGUM ALLAHIM NEKADR GÜZEL ŞEYLER YARTMIŞ AMEYINE ZE SAĞLIK YAREBİ SEN MAHŞERDE BUTUN MUHAMMEDİN ÜMETİNİ AFFET YAREBİ YAPTIĞIMİZ GUNAHALARI CAHİLİĞİMİZE VER VE BIZI AFFET ALAHIM (AMİN)

 7. 7
  rabia07
  Usta Üye
  paylaşım için Allah c.c.razı olsun kardeş

 8. 8
  Ziyaretçi
  rabbim oraları görmeyi nasip etsin kardeş muhteşem

+ Yorum Gönder
magarada yazan allah yazısının anlamı
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi