Açıklamalı el örgü somon bluz ve hırkası yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Açıklamalı el örgü somon bluz ve hırkası yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Açıklamalı el örgü somon bluz ve hırkası yapılışı

  Reklam  Açıklamalı el örgü somon bluz ve hırkası yapılışı

  Forum Alev
  Açıklamalı el örgü somon bluz ve hırkası yapılışı

  somon-bluz-ve-h-rkas-yap-l-.jpg

  SOMON BLUZ&HIRKA Uygulama
  Arka: 80 ilmek atın, 10 sıra tek las-tik örün.
  11. sıra: 3 ilmek birlikte alın, şişten çıkarmadan aynı anda aynı yerden tekrar 3 ilmek artırın. 1 ilmek düz örün, 3 ilmek birlikte alın, şişten çı-karmadan aynı anda aynı yerden tekrar 3 ilmek artırın. 1 ilmek düz örün, sıra sonuna kadar aynı işlemle-ri tekrarlayarak sırayı tamamlayın.
  12. sıra: Ters örerek sırayı tamam-layın. 11. ve 12. sıraları tekrarlayarak koltuğa kadar örün. Şemaya bakarak yaka ve kol oyuntularını kesin.
  Ön (sol): 46 ilmekle başlayın. 10 sı-ra tek lastik örün.
  11. sıra: Baştan 10 ilmek tek lastik örün. (Bant) Arka parçanın 11 ve 12. sıralarını tekrarlayarak koltuğa kadar örün. Koltuk ve yaka kesimlerini ya-parak sol ön parçayı tamamlayın. Sağ ön parçayı da aynı şekilde örün. Kol: 60 ilmekle başlayın, 10 sıra tek lastik örün. 11. sırada motifi uygular-ken (11. ve 12. sıraları örgü sonuna kadar tekrarlayarak) aralardan 7 il-mek artırın. 6 sıra örün. Daha sonra-ki sıralarda her iki taraftan keserek kolun şeklini verin.
  ASKILI BLUZ
  Ön/Arka: 80 ilmekle başlayın, 10 sı-ra lastik örün. Motifi uygulayarak (11. ve 12. sıraları örgü sonuna kadar tekrarlayarak) 19 cm. örün. 8 sıra tek lastik örerek kesin. Askı için iki adet 10 ilmek eninde 40 cm. tek lastik örün. Bitirme: Yan, omuz, kol dikişlerini yapın. Askıları dikin.
  Malzemeler
  ANCHOR “İndîgo”
  El Örgü ipliği
  Renk no: 004 Somon
  4.5 numara örgü şişi
  Kullanılan örgüler:
  Düz örgü, tek lastik

 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Açıklamalı el örgü somon bluz ve hırkası yapılışı

  Reklam  eskimeyen bir model bluz ve hırka yada içli dışlı takım her ne isimle adlandırılıyo farketmez ama bu takım çok hoş özellikle renk seçiminde fark oluşturmuş tabiki başka ranklerde olur ama bu renk dolapta olması gereken bir renk+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi