Açıklamalı el Örgü kırmızı Güllü yelek yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Açıklamalı el Örgü kırmızı Güllü yelek yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Açıklamalı el Örgü kırmızı Güllü yelek yapılışı

  Reklam  Açıklamalı el Örgü kırmızı Güllü yelek yapılışı

  Forum Alev
  Açıklamalı el örgü kırmızı yelek yapılışı

  el-rg-k-rm-z-g-ll-yelek-yap-l

  Arka: 82 ilmekle başlayın, 32 cm. düz örün.
  1. sıra: 3 ilmek düz örün, 3 ilmeği birlikte alırken içinden 3 ilmek çıkarın (ipliği arkaya alın, 3 ilmeği birlikte alın,1. ilmeği çıkarın. Ipiiği öne alın; 3 ilmeğin içinden, arkadan 1 ilmek da-ha çıkarırken 2. ilmek oluşur) 3 ilmek düz örün, 3 ilmeği birlikte alırken, içinden 3 ilmek çıkarın sıra sonuna kadar aynı işlemleri tekrarlayın.
  2. sıra: 1 sıra ters örün.
  3. sıra: 1 sıra düz örün.
  4. sıra: 1 sıra ters örün.
  5. sıra: 1. sırada yaptığınız işlemleri 3 düz ilmeklerin üzerine gelecek şe-kilde; 3 ilmeği birlikte alırken içinden 3 ilmek çıkararak devam edin. 6 cm. ördükten sonra kol oyuntusunu şe-maya göre kesin. Şemaya bakarak, arttırma ve eksiltme işlemlerine dik-kat ederek örgüyü tamamlayın. Ön: 44 ilmekle başlayın. Arka parça-daki işlemleri tekrarlayarak örün, şe- Malzemeler maya bakarak arttırma ve eksiltme işlemlerini uygulayın. Omuzları bir-leştiriri. Kenarları tığ oyası yaparak süsleyin.
  Kol: 82 ilmekle başlayın. Sonraki sı-rada her iki sırada yanlardan 1 ‘er il-mek eksilterek 72 ilmek kalıncaya kadar örmeye devam edin. Sonraki sırada 3 ilmeği birlikte alın. Dolaya-rak 1 ilmek arttırırı. 3 ilmeği birlikte alın, dolayarak 1 arttırırı. Sıra sonuna kadar bu şekilde eksilterek (45 ilmek kalacak) örün. Kalan ilmekleri 1. sıra-dan itibaren deseni uygulayarak ör-meye devam edin. Kol şeklini vere-bilmek için kenarlardan 6 sırada 1 il-mek arttırırı. Kol yuvarlaklığını vere-rek örün, bitirin.
  Bitirme: Kol, beden ve omuz dikiş-lerini yapın. Ebruli fantastik iplik (501 no.) kullanarak tığ ile yakayı toplaya-rak ve yaka şeklini vererek trabzan örün. Ön parçalara da 2-3 sıra trab-zan yapın. Kenarlarını tığ oyası ile süsleyerek bitirin. Gül ve kurdelelerle süsleyin.
  ANCHOR “Fantastik”
  El Örgü ipliği
  Renk no: 426 pembe,
  degrade
  5 numara örgü şişi
  Kullanılan örgüler:
  Düz örgü. ters örgü
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Açıklamalı el Örgü kırmızı Güllü yelek yapılışı

  Reklam  Aslında yeni neslin yelek kültürü çok olmasa da bu tür modellerle yelekler sevilir ve giyilir hale geldi ufak tefek süslemelerle de yelekler daha zenginleştirilip dikkati çekebiliyorlar+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi