Açıklamalı bayanlara güzel örgü krem hırka tarifi

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Açıklamalı bayanlara güzel örgü krem hırka tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Açıklamalı bayanlara güzel örgü krem hırka tarifi

  Reklam  Açıklamalı bayanlara güzel örgü krem hırka tarifi

  Forum Alev
  Açıklamalı bayanlara güzel örgü krem hırka tarifi

  rg-krem-h-rka-tarifi.jpg

  KREM HIRKA Uygulama
  Malzemeler
  ANCHOR “İndigo”
  El Örgü İpiiği Renk no: 002 krem 4 numara örgü şişi.
  Kullanılan örgüler:
  Düz örgü, ters örgü, 1/1 lastik
  Beden: 38
  Arka: Örgü şişine 134 ilmek atın. 1 sıra 1/1 lastik örün. 2.sıradan itibaren verilen motif şemasını takip ederek, şemanın 1-12 ilmeklerini sıra bo-yunca tekrarlayarak örgüye devam edin. Sonraki sıralar şemayı aynı şe-kilde takip edin. Aynı zamanda iki kenardan her 12. sırada 8 kere 1 il-mek eksiltin. Örgü boyu baştan itiba-ren 30 cm. 110 sıra olduğu zaman şişte toplam 118 ilmek kalacaktır. Eşit aralıklarla 18 adet ilmek eksilte-rek 1 sıra ters örün. Şişte toplam 100 ilmek kalacaktır. 100 ilmek üzerinden 2. ve 3. sırayı ters, 4., 5. ve 6. sırayı düz örün. 7. sıradan itibaren verilen motif şemasını takip ederek, şema-nın 1 – 12 ilmeklerini aynı şekilde sı-ra boyunca tekrarlayarak örgüye de-vam edin. Aynı zamanda 7. sıradan itibaren koltuk için iki kenardan, her 2. sırada 10 kere 1 ilmek arttırarak 20 sıra örün. (Motif aynı şekilde örgü sonuna kadar devam edecek.) Son-raki 2. sırada iki kenardan kol için bir kerede 10′ar adet ilmek arttırırı. Şiş-te toplam 140 ilmek olacaktır, iki ke-nardan her 16. sırada 4 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Örgü boyu kol ucundan itibaren 16 cm. 58 sıra olduğu zaman arka yaka için ör-gü ortasından 16 ilmeği bir kerede kesin. sağ tarafı beklemeye alın. son taraf arka yaka için sonraki her2. sırada sırasıyla 4-2-2-2-2-2 ve 1 ilmek keserek örün. Kalan 46 ilme-ği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak bek-lemede olan sağ tarafı da örün. Sağ ön: Örgü şişine 68 ilmek atın, 1 sıra 1/1 lastik örün. 2. sıradan itiba-ren verilen motif şemasını takip ede-rek, şemanın 1 – 34 ilmeklerini 1 kez uygulayın. Devamında 35. ilmekten itibaren şemanın 1-12 ilmeklerini sı-ra sonuna kadar tekrarlayın. Sonraki sıralar şemayı aynı şekilde takip ede-rek örgüye devam edin. Bu arada baştan itibaren, sağ kenardan (yan) her 12. sırada 8 8 kere 1 ilmek eksiltin.
  Örgü boyu baştan itibaren 30 cm. 110 sıra olduğu zaman şişte toplam 60 ilmek kalacaktır. Eşit aralıklarla 10 adet ilmek eksilterek 1 sıra ters örün. Şişte toplam 50 ilmek kalacaktır. 50 ilmek üzerinden 2. ve 3. sırayı ters, 4., 5. ve 6. sırayı düz örün. 7. sıradan itibaren verilen motif şemasını takip ederek, şemanın 1-12 ilmeklerini sı-ra boyunca tekrarlayın. Sonraki sıra-lar şemayı aynı şekilde takip ederek örgüye devam edin. Aynı zamanda 7. sıradan itibaren sağ kenardan kol-tuk ve kol ilmek artışını arkada oldu-ğu gibi aynı şekilde uygulayarak ör-güye devam edin. Bu arada örgü bo-yu 7. sıradan (robada örülen ters ör-güden) itibaren 9 cm. 32 sıra olduğu zaman, ön ortasından yaka için her 2. sırada sırasıyla 10-2-2-1-1-1 – 1 ve 1 ilmek keserek örgüye de-vam edin. Örgü boyu kol ucundan itibaren 20 cm. 74 sıra olduğu zaman kalan 46 ilmeği omuz için bir kerede kesin.
  Sol ön: Sağ önde uygulanan işlem-leri ters uygulayarak örün. Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kuru-maya bırakın. Omuzları birleştirin. Yan dikiş ve kol alt dikişlerini birleşti-rin. Yaka bantı için örgü şişine 180 il-mek atarak, 10 sıra 1/1 lastik örün. İl-mekleri açık olarak şişten çıkartın. Bantı yaka kenarına yerleştirin. Son sırayı sökerek açık ilmekleri ilmek di-kişi ile dikin.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Açıklamalı bayanlara güzel örgü krem hırka tarifi

  Reklam  özellikle kış günleri yapılan örgü modellerinin içerinde en çok yapılan hırka modelleridir bu modelde gerek rengi gerekse üzerindeki örneklerle gayet şık ve rahat görünüyor+ Yorum Gönder
hırka tarıfı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi