Açıklamalı bayanlara örgü beyaz askılı bluz yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Açıklamalı bayanlara örgü beyaz askılı bluz yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Açıklamalı bayanlara örgü beyaz askılı bluz yapılışı

  Reklam  Açıklamalı bayanlara örgü beyaz askılı bluz yapılışı

  Forum Alev
  Açıklamalı bayanlara örgü beyaz askılı bluz yapılışı

  rg-beyaz-ask-l-bluz-tarifi.jpg

  BEYAZ ASKILI BLUZ Uygulama
  Ön: Şişe 110 ilmek atın. 8 sırada 1 il-mek eksilterek 40 sıra örün. 22 sıra düz örün. 12 sırada 1 ilmek artırarak, 48 sıra örün (toplam 110 sıra). Kol ve yaka oyuntusunu resimdeki gibi ya-pın.
  Arka: Ön parçanın simetriği şeklin-de örün.
  Siyah süsleme parçaları Ön yaka parçası:
  Kıvrım kısmı: Şişe 4 ilmek atın. 2 düz 2 ters örün. 1 ilmek arttırırı. 3 ilmek örün geri dönün 3 ilmek örün. 1 il-mek artırın. 2 sıra ilmeklerin hepsini örün. 1 ilmek artırın. 5 ilmek örün, geri dönün 5 ilmek örün. 1 ilmek ar-tırın. 2 ilmek örün, geri dönüp bu 2 il-meği örün. 1 ilmek artırın. 2 sıra il-meklerin hepsini örün ve 1 ilmek art-tırırı (toplam 10 ilmek). “8 ilmek örün geri dönüp bu 8 ilmeği örün. Sonraki sırada 4 ilmek örün ve geri dönüp bu 4 ilmeği örün. 2 sıra ilmeklerin hepsi-ni örün.” Tırnak işaretinin içinde an-latılan uygulamayı 4 kere daha tekrarlayın.
  Orta kısım: 71 sıra ilmeklerin hep-sini örün. Diğer ucun kıvrımını yap-mak için yukarıda anlatılan kıvrım kısmını sondan başlayarak başa doğru ve arttırmaları eksiltme şeklin-de yaparak, şişte 4 ilmek kalana ka-dar örün ve 4 ilmeği keserek örgüyü bitirin.
  Arka yaka parçası: Ön yakanın si-metriğini yapın. (Bu iki parçada kıv-rımlar birbirinin tersi yönde olmalıdır.) Kol altı parçaları: Kıvrım kısmını ön yaka parçasında anlatılan şekilde örün. 64 sıra ilmeklerin hepsini örün ve ön yaka parçasında anlatıldığı gi-bi kıvrım kısmının tersini yaparak parçayı tamamlayın. Bu parçadan 2 tane hazırlayın. (Bu parçalarda kıv-rımlar aynı yöne olmalıdır.) Askılar: Şişe 16 ilmek atın. Çift las-tik olarak gerekli uzunlukta örün. (2 adet).
  Birleştirme: Ön ve arka beden parçalarını yan taraflarından birleşti-riri. Siyah parçaları bedenin yaka ve kol oyuntularının kenarına dikin. As-kıları da şekilde gösterilen yerlere di-kerek bluzu tamamlayın.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Açıklamalı bayanlara örgü beyaz askılı bluz yapılışı

  Reklam  Askılı bluz yaparken dikkat edilmesi gereken bluzun askı yeri ve koltuk kesimidir bunun için dikkatli yapmak gerekir yoksa tekrar tekrar söküp yeniden başlanılabilir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi