Çocuklar için anlatımlı askılı örgü bluz yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Çocuklar için anlatımlı askılı örgü bluz yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Çocuklar için anlatımlı askılı örgü bluz yapılışı

  Reklam  Çocuklar için anlatımlı askılı örgü bluz yapılışı

  Forum Alev
  Çocuklar için anlatımlı askılı örgü bluz yapılışı

  ask-l-rg-bluz-yap-l-.jpg

  ASKILI BLUZ Uygulama
  Malzemeler
  ANCHOR “Fantastik”
  El Örgü İpliği
  Renk no: 438 pembe
  424 beyaz
  4 numara 1 çift örgü şişi
  Kullanılan örgüler:
  Düz örgü, haraşo örgü
  Beden: 4 yaş
  Arka: Beyaz örgü ipliği ile örgü şişi-ne 155 ilmek atın. 1 sıra ters örün. 2. sıradan itibaren 12 sıra düz örgü örün. 13. sırada pembe örgü ipliği ile sırasıyla 3 ilmeği 1 ilmek ters ve 2 il-meği 1 ilmek ters örerek sırayı ta-mamlayın. Sıra sonunda şişte top-lam 62 ilmek kalacaktır. 14. sırayı ters örün. 15. sıradan itibaren 62 il-mek üzerinden pembe örgü ipliği ile verilen motif şemasını takip ederek, şemanın 1-6 sıralarını 4 kez tekrar-layın. Devamında beyaz örgü ipliği ile 6 sıra (1. sıradan itibaren ters öre-rek), pembe örgü ipliği ile iki sıra ha-raşo örgü örün.
  Devamında pembe örgü ipliği ile ve-rilen motif şemasını takip ederek, şe-manın 7-16 sıralarını 3 kez tekrarla-yın. Beyaz örgü ipliği ile arka roba için 5 sıra (ters örerek) haraşo örgü örerek, ilmekleri bir kerede kesin. Ön: Arka roba örgüsüne kadar, ar-kada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayın. Arka robada örülen 5 sıralık beyaz haraşo örgüyü aynı şekilde 4 sıra olarak örün. 5. sıradan itibaren sırasıyla “pembe örgü ipliğiyle 2 sıra haraşo örgü, 2 sıra düz örgü ve be-yaz örgü ipliği ile 4 sıra haraşo örgü örün.” Aynı zamanda 5. sıradan iti-baren koltuk için iki kenardan her 2. sırada 9 kere 1 ilmek keserek ve tır-nak içine alınan bölümü iki kere daha tekrarlayarak örün. Şişte toplam 44 ilmek kalacaktır. Örgü ortasından 28 ilmeği yaka için bir kerede kesin, iki kenarda omuz askıları için 8′er adet ilmek kalacaktır. Sağ askı ilmeklerini beklemeye alın.
  Sol omuz askısı için 8 ilmek üzerin-den pembe örgü ipliği ile 50 sıra ha-raşo örgü örerek ilmekleri bir kerede kesin. Aynı şekilde sağ omuz askısı-nı da örün.
  Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip, nemli bezle örterek kuru-maya bırakın. Yan dikişleri birleştirin. Omuz askılarını arka bedende yerle-rine gizli dikiş ile tutturun.
 2. 2
  yolcu365
  Emekli

  --->: Forumalev Çocuklar için anlatımlı askılı örgü bluz yapılışı

  Reklam  Güzel Paylaşımlar Teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi