Açıklamalı örgü kemerli bluz yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Açıklamalı örgü kemerli bluz yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Açıklamalı örgü kemerli bluz yapılışı

  Reklam  Açıklamalı örgü kemerli bluz yapılışı

  Forum Alev
  Açıklamalı örgü kemerli bluz yapılışı

  a-klamal-rg-kemerli-bluz-yap-l-.jpg

  Malzemeler
  ANCHOR “Fantastik”
  El Örgü ipliği Renk no: 441 Yeşil Renk no: 421 Mavi 4 numara örgü şişi 4 numara yuvarlak örgü şişi 4 numara örgü tığı Yaklaşık 4 cm genişlikte 1 adet kemer tokası
  Kullanılan Örgüler:
  Çift lastik, düz örgü, tığ örgüsü
  Beden: 36 – 38
  (Büyük beden için ölçüler parantez içindedir.)
  Arka-Ön: ikisi de aynı şekilde yeşil iplikle örülecek. 4 numara örgü şişi-ne 100 (106) ilmek atarak, 5 sıra çift lastik örün. 6.sıradan İtibaren düz ör-gü ile örgüye devam edin. Örgü bo-yu düz örgüden itibaren 6 cm 16 sı-ra olduğunda İki kenardan her 8.sıra-da 5 kere 1 ilmek eksilterek örgüye devam edin. Örgü boyu düz örgüden itibaren 21 cm 58 sıra uzunluğa ulaş-tığı zaman İki kenardan her 8. sırada 5 kere 1 ilmek arttırarak örgüye de-vam edin. Örgü boyu düz örgüden itibaren 36 cm 100 sıra uzunluğa ol-duğu zaman raglan kol kesimi için iki kenardan her 2. sırada 1 kere 3 ve 20 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Bu arada örgü boyu raglan kol kesiminden itibaren 12 cm 32 sıra ol-duğu zaman yaka için örgü ortasın-dan 26 (30) ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka İçin sonraki her 2.sırada 1 kere 5 (6), 1 kere 4, 1 kere 3 ve 1 ke-re 2 ilmek keserek örgüyü bitirin. Ay-nı işlemleri ters uygulayarak bekle-mede olan sağ tarafı da örün. Kol: ikisi de aynı şekilde örülecek.
  Yeşil iplikle 4 numara örgü şişine 76 İlmek atarak 5 sıra çift lastik örün. 6.sıradan itibaren mavi iplikle 2 sıra düz örgü örün. Sonraki sıralarda 2 sı-ra yeşil, 2 sıra mavi iplikle düz örgü düzeninde örgüye devam edin. Aynı zamanda düz örgünün 3.sırasından itibaren raglan kol kesimi için iki ke-nardan her 2.sırada 1 kere 3 ve 20 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu raglan kol kesimin-den itibaren 15 cm 42 sıra olduğun-da kalan 30 İlmeği bir kerede kesin.
  Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleylp, nemli bezle örterek kuru-maya bırakın. Raglan kol dikişlerini birleştiriri. Kol alt ve yan dikişleri bir-leştiriri. Yaka bantı için yeşil iplikle, arka sol kol kenarından başlayarak , sol kolda 27, önde 53, sağ kolda 27 ve arka yakadan 53 ilmek alın. İlmek-leri 4 numara yuvarlak örgü şişine geçirin. Toplam 160 ilmek üzerinden, yuvarlak sıralar halinde 6 sıra çift las-tik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin.
  Kemer tokasının üzerini 4 numara ör-gü tığı ve mavi iplikle küçük İlmek örerek kaplayın. 4 numara örgü tığı ve mavi iplikle, uzun ilmek örgüsünü uygulayarak yaklaşık 4 cm genişlik ve 85 cm uzunlukta kemer örün. Ke-merin bir ucunu kemer tokasına tut-turun. Kemer üzerinde, tokanın bitti-ği noktaya 1 adet kemer köprüsü örün.
  Küçük ilmek: Tığın başına iplik do-lamadan bir kerede çekin. Uzun ilmek: Tığın başına bir iplik dolayarak 3 kerede çekin.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Açıklamalı örgü kemerli bluz yapılışı

  Reklam  hanımların tercih ettiği bu modelde kemer detayı bu örgü modeline spor bir hava katmıştır bu yüzden genç kızların daha çok tercih edeceği bir modeldir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi