Kıskançlık sevginin belirtisimi yoksa güvensizliğin belitisimi

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Aşk Sevgi ve Aşk Doktoru Bölümünden Kıskançlık sevginin belirtisimi yoksa güvensizliğin belitisimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mehmet_06
  Yeni Üye
  Reklam

  Kıskançlık sevginin belirtisimi yoksa güvensizliğin belitisimi

  Reklam  Kıskançlık sevginin belirtisimi yoksa güvensizliğin belitisimi

  Forum Alev
  sizce kıskançlık sevginin belirtisimi yoksa güvensizliğin belitisimi:confused: 2. 2
  gece_perisi
  Bayan Üye

  --->: Kıskançlık

  Reklam  bence sevginin belirtisidir!! 3. 3
  Hümeyra
  Emekli
  bencede sevginin belirtisidir 4. 4
  Kadir
  Özel Üye
  kışkançlık aslında hoş olmayan bi duygudur insan ilgi duymadığı birini kıskanacağını sanmıyorum bu yüzden bence senginin bir belirtisidir...

 5. 5
  rümeysa_34
  Emekli
  sevginin belirtsi bencee

 6. 6
  muamma.şair
  Bayan Üye
  KISKANÇLIK

  Kıskançlık bir çok insanın yaşamını etkileyen rahatsız edici duygulardan birisidir. Kıskançlık, yitirilmek istenmeyen bir kişinin ya da bir ilişkinin yitirileceği ya da tehdit altında olduğu sanısıyla yaşanan karmaşık bir ruhsal yaşantıdır. Kıskançlıkla birlikte çoğu zaman öfke, değersizlik, mutsuzluk, yalnızlık ve çaresizlik gibi duygular da yaşanır. Bu duygulara değersizlik ve özgüvensizlik ile ilgili düşünceler eşlik eder.
  Kıskançlık hem sahip olduğunu yitirebileceği (başkalarına kaptıracağı), hem de başkalarının sahip olduğuna kendisinin de sahip olması gerektiği düşünüldüğünde hissedilebilen bir duygudur. Bazen günlük yaşamın bir cilvesi olarak gelip geçici biçimde, bazen de yaşamı alt üst edecek biçimde; bazen yersiz yere ortada hiçbir neden yokken bazen de gerçek bir tehdit ya da yitim söz konusu olduğunda yaşanır.Kıskançlık yaşayan kişiler kıskançlıkların yersiz olup olmadığı araştırmalı ve kendi kendilerine sorgulamalıdırlar. Kıskançlık çoğu zaman kıskanan kişinin iç dünyasından kaynaklanan nedenlerle abartılı ve çarpıtılmış algılardan ve yorumlamalardan kaynaklanmaktadır.
  Kıskanmak kuşkusuz insanoğlunun doğasında olan bir duygudur. Fakat günlük yaşamda kıskançlık yaşayan kişilerin pek çoğunun yaşadıkları bu duygu ile baş edemedikleri; kıskandıkları kişi ile ilişkilerinin bozulduğu ve ilişkilerinin eski güzelliğini yitirdiği görülür. Başka bir deyişle tam da korkulan gerçekleşir.
  Kıskançlık yaşayan kişilerin özellikle başarmak zorunda oldukları konulardan ilki ilişkiyi korumak ve sürdürmektir. Bu noktada yapıcı yaklaşım zorlayıcı olmayan ve kendi haklarından tümüyle özveride bulunmadan daha fazla yaşantıyı paylaşmaya çalışmaktır. Fakat kıskançlık yaşayan bir çok kişi ilişkiyi korumak ve geliştirmek için yapıcı çaba harcamak yerine gizli gizli öç alarak, küserek, ilişkiyi keserek ya da tehdit ederek, zor kullanarak ve kaba kuvvete başvurarak amacına ulaşmaya çalışmaktadırlar.
  Kıskançlık yaşayan kişilerin özellikle başarmak zorunda oldukları konulardan ikincisi özgüvenlerini ve özsaygılarını korumaktır. Kıskançlık yaşayan kişiler yaşandığını düşündükleri rekabette yarışı kaybedeceklerini düşünerek kendilerini değersiz, önemsenmeyen, sayılmayan ve sevilmeyen bir insan gibi hissederler.
  Kimlerin daha kıskanç olduğu eskiden beri ilgi çeken bir konudur. Genel olarak bakıldığında kendisini yetersiz ve değersiz gören ya da değerlilik duyguları dış etkilerden çok kolay etkilenen kişilerin daha kıskanç oldukları görülmektedir.
  Kadın ve erkeklerin yaşadıkları kıskançlık duyguları ile baş etme yöntemleri büyük farklılık bulunmaktadır. Kadınlar görece daha yapıcı bir yaklaşım göstermekle birlikte genel olarak kendi hak ve isteklerinden vazgeçen ve alttan alan bir yaklaşım göstermektedirler. Erkekler ise genellikle tehdit ederek ya da kaba kuvvet kullanarak sonuç elde etmeye çalışmaktadırlar.
  ALINTIDIR...


  Bence duruma göre değişir ama genel olarak düşünüldüğünde sevgi...Çünkü seven insan sevdiğini başkasıyla paylaşmak istemez.Onu kaçıp gidecek bir kelebek gibi düşünür.Ama kişiliğe görede değişir eğer o kişiye güveniyorsa ne olursa olsun kıskanmaz taki güvinini sarsana kadar...
  Fakat bazı insanlar kendilerinden daha iyi yerlerde olan insanları kıskanırlar.Tabiki bu durum sevgiden tamamen bağımsızdır...


 7. 7
  hate me
  Üye
  insanların sevdiğini gösteren tek gösterge kıskançlık ama bunu fazla abartıp sınırları zorlarsanda güvensizliğe yol açar..

 8. 8
  ∂єℓi кιz
  Usta Üye
  seven insan kıskanır ama fazlası da güvensizliktir bence...

 9. 9
  Nis@n
  Üye
  kıskancım ben sevdiğimi sahiplenmekten geliyor ama güvensizlikle ilişkilendirmek yanlıs kısıtlamaları bunla ilgili düşünebiliriz..

 10. 10
  tuanamlk
  Usta Üye
  Alıntı ∂єℓi кιz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  seven insan kıskanır ama fazlası da güvensizliktir bence...
  Aynen fazla naz aşık usandırır .her şeyin fazlası zarar bi kararını bulmak lazım:)

 11. 11
  baypasa
  Üye

  --->: Kıskançlık

  Reklam  elbette sevginindir

 12. 12
  dilek92
  Üye
  Kıskançlık, yitirilmek istenmeyen bir kişinin ya da bir ilişkinin yitirileceği ya da tehdit altında olduğu sanısıyla yaşanan karmaşık bir ruhsal yaşantıdır.


  en uygun tanım bu sanırım bende kıskanırım sevdiğim kişiyi kıskanılmaktanda hoşlanırım aşırıya kaçıldığında sıkılırım:):)

  yani herşeyin çoğu zarar :D


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi