Kültürlü Bir Kızın Hikayesi.. (Okudugunuza Degecek..)

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk Hikayeleri Bölümünden Kültürlü Bir Kızın Hikayesi.. (Okudugunuza Degecek..) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  lunatic_girl
  Usta Üye
  Reklam

  Kültürlü Bir Kızın Hikayesi.. (Okudugunuza Degecek..)

  Reklam  Kültürlü Bir Kızın Hikayesi.. (Okudugunuza Degecek..)

  Forum Alev
  Genç kız, el aynasında makyajını kontrol etti; "-Gayet iyi." dedi. Güzelliğinden emindi. Çevresindeki erkeklerin pervane olmasından zaten biliyordu güzel olduğunu. Hayatın tadını çıkaran, rahat yaşayan biriydi.
  Cep telefonu çaldığında, akşam arkadaşlarıyla hangi eğlence yerine gideceğine karar vermeye çalışıyordu. Telefondaki numaraya baktı, arayan annesiydi.
  - Alo.kızım, nasılsın?
  - İyiyim anne. Ne oldu *
  - Sana bir surprizim var.
  - Surpriz mi?
  - Evet.Çok eski bir arkadaşım, dostum şehrimize gelmiş..
  - Eee kimmiş.
  - Kim olduğu surpriz. Fakat, onu senin almanı istiyorum.
  - Ben mi?
  - Evet, senin iş yerine yakın olan parkı biliyormuş. Parka gitmesini ve seninle buluşmasını söyledim. Senin de parka gidip onu almanı istiyorum.
  - Anne, ben böyle şeyleri sevmem, kendin halletsen.
  - Kızım 1-2 saatlik bir işim var. Ayrıca seni bebekliğinden tanıyan bir arkadaşım.
  Seni görünce mutlaka çok sevinecektir.
  - Amaaan. Peki peki. Nasıl tanıyacağım.
  -Evden çıkarken üzerine giydiklerini tarif ettim. O parkta bazı oturaklar piknik masası şeklinde. Parkın sinema tarafı girişindeki ilk piknik masasına otur. O gelince seni bulacak.
  -Tamam anne..tamam.
  - Kızım senden her gün mü bir şey istiyorum. Üniversiteyi bitireli, hele de işe gireli bir fatura yatırmaya bile göndermedim.
  - Hemen darılma, tamam dedim ya.
  -O nasıl tamam demekse. neyse, hadi o zaman, izin al da çık, bekletme.
  Ben de işlerimi bitirip hemen geleceğim.
  Genç kız, izin alıp çıktı.Kısa bir yürüyüşten sonra parka vardı. Bu parkta daha önce hiç oturmadığını farketti. Arkadaşlarıyla hep paralı,lüks eğlence yerlerine giderlerdi. Annesinin tarif ettiği, girişteki ilk masayı buldu, boş olan kısmına oturdu. Masanın diğer tarafında bir köylü kadınla, küçük kız oturuyordu. Onlarla aynı yerde bulunmaktan utandığını hissetti. "-Annemin arkadaşı çabucak gelse de, şunlardan kurtulsam" diye düşündü. Köylü kadın çekinerek seslendi;
  - Afedersin kızım, bir şey sorabilir miyim?
  "Kızım" diye seslenmesi iyice sinirlerini bozdu.
  - Ne var, adres mi soracan! ..
  Sert çıkış karşısında kadın sesini alçalttı;
  - Hayır kızım, başka bir şey soracaktım.
  - Sizin gibi cahiller ya adres sorar, ya para ister.
  Köylü kadının kızaran yüzüne aldırmadı bile. O sırada şık ve lüks giyimli, orta yaşlı bir kadının uzaktan yaklaştığını gördü.
  "-Nihayet." diye düşündü.
  Ayağa kalkıp kadını karşılamaya çalışırken, kadın yanlarından geçip gitti. Somurtarak geri oturdu. Yanındaki küçük kıza daha sıkı sarılmış köylü kadının gözünden
  bir damla yaşın süzüldüğünü gördü. Kadın gözyaşını saklamak için diğer tarafa dönünce
  bir yüzündeki büyük yanık izi göründü. Genç kız manalı manalı güldü;
  - Bak kolayca gözyaşı dökebiliyorsun, yüzünde de çirkin bir yanık izi var. Burda ne bekliyorsun geç bir köşeye aç mendilini ağla. Fakat ağlamayla benden bir şey koparacağını sanma, tamam mı.
  Kadın dayanamadı;
  - Cahil deyip duruyorsun. Ne cahilliğimi gördün. Tanımadığım bir kadına, torununun yanında hakaret mi ettim! .
  - Oooo... laf yapmayı da biliyormuş
  -Anlaşıldı kızım, sen üniversite bitirmiş, çok şey öğrenmiş olabilirsin ama insanlıktan sınıfta kalmışsın. Torunumu okutmak için uğraşacaktım. Fakat seni görünce vazgeçtim.
  Yaşlı kadın, küçük kızı alıp masadan kalkarken, boşalan yere doğru şık giyimli bir kadın yaklaştı. Cevap vermek için hazırlanan genç kız zengin giyimli, şık kadını görünce uzaklaşan yaşlı kadına cevap vermekten vazgeçti. Yaşlı kadın geriye bakmaya çalışan küçük kızın başını eliyle engelledi. Bir süre sonra, genç kızın annesi parkta yanına geldi.
  - Merhaba kızım, Zeynep teyzen nerde?
  - Kimse gelmedi anne.
  En son bir bayan geldi, yanıma oturdu. O da sadece dinlenmek için gelmiş biriymiş.
  - Allah Allah! ... giyindiklerini çok iyi tarif etmiştim, seni nasıl bulamadı anlamadım. Yanında küçük bir kız olacaktı.
  Genç kız bir an durakladı.
  -Küçük bir kız mı?
  - Evet
  - Anne! . biz zengin, kültürlü insanlarız. Herhalde arkadaşın da zengin, kültürlü biridir, değil mi?
  - Kültürsüz değil ama zengin değil.
  - Sakın bana köylü bir kadın olduğunu söyleme.
  - Köyden gelen kadına ne denir ki! ..
  - Oh. iyi iyi, köylü kadınları karşılmaya beni gönderiyorsun.
  - Kızım, o kadına bir borcumuz vardı. O zamanlarda borcumuzun karşılığı bir şey veremedik.
  ' - Gün gelir, bir ihtiyacım olduğunda, ben kapınızı çalarım'. Dedi ve işte bu gün kapımızı çaldı.
  -Ne istiyormuş?
  - Torununu okutmamızı istiyor. Baban şimdi arabayla gelip hepimizi alacak, kayıt için okula götürecek.
  - Anne, o köylü kadına ne borcun olabilir ki, anlayamadım?
  Annesi, kızının öfkeli ses tonuna dayanamadı;
  - Kızım, sen bebekken biz köydeydik.
  - Eee.
  - Sana yıllar önce bahsetmiştim, köydeyken evimiz yandı, biz de inekleri,atları,tarlaları neyimiz varsa hepsini satıp köyden göçtük, demiştim.
  -Evet, hatırladım.
  - O yangınla ilgili bir ayrıntıyı, seni üzülebilir veya seni evde yalnız bıraktığımız için darılabilirsin korkusuyla anlatmamıştık.
  - Herhalde şimdi anlatacaksın.
  - Baban evde yoktu, ben de su doldurmaya köy pınarına gitmiştim. Lodos mu ne diyorsunuz,
  işte o rüzğar bazen ters esiyormuş, yukardan aşağı filan. Sen beşikte uyuyorken rüzğar bacadan içeri esince közler ocaklıktan tahtalara sıçramış, yangın başlamış. Pınar yerinden dumanları görüp koştuğumda alevler heryeri sarmıştı. Birazdan yıkılacak gibi görünen ea e yine de girmek için atıldığım anda Zeynep teyzen kucağına seni almış olduğu halde dışarı fırladı. O sahneyi hiç unutamam; onun kucağından seni aldığımda o çığlıklar atıyordu.
  - Niçin?
  - Seni kurtarırken, sağ tarafı yanmıştı. Gelince görürsün sağ yanağında ağır bir yanık izi var.
  Çok acı çekti çook. Dur ağlama, seni bu kadar üzeceğini bilmiyordum. Tamam kızım, bak makyajın akıyor, ağlama. Hah! .. baban da geldi. Fakat Zeynep teyzen hala bizi bulamadı.....


  alıntı 2. 2
  DereeN
  Usta Üye

  --->: Kültürlü Bir Kızın Hikayesi.. (Okudugunuza Degecek..)

  Reklam  cok güzel bi paylasim tsk ederim 3. 3
  selamet2
  Üye
  Kültürlü insanların(ya da kendini kültürlü sananların) yanında şık giyimli de olmak gerekiyor demek ki..İnsanlıktan sınıfta kalmış kişiler böyle insanlar bencede... 4. 4
  lunatic_girl
  Usta Üye
  Alıntı virüs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kültürlü insanların(ya da kendini kültürlü sananların) yanında şık giyimli de olmak gerekiyor demek ki..İnsanlıktan sınıfta kalmış kişiler böyle insanlar bencede...

  güzel sölemişşsin arkadaşım...insanlık kıyafetle ölçülmez !

 5. 5
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  ölümsüz aşk

  Genç kız yine acılar içinde odasında yatıyordu. Henuz hayatının baharında ölümle yüz yüzeydi. Babası onu kurtarmak için gazetelere ilan vermiş, para teklif etmişti. Ama onun kalbinin teklemesi değil, kalbinin içindeki sızı ilgilendiriyordu. Sevdiği aklına geldi bir damla yaş daha döküldü gözlerinden. Ayrıldıklarından beri tam beş çile dolu yıl geçmişti. Aslında sevgilerinin arasına o kahrolası para girmişti. Hatırlıyorduda sevdiği ona birkeresinde:
  - Ben zengin değilim belki ama seni seven bir kalbim var. Sana sadece onu verebilirim, demişti.

  Zaten sevgiye muhtaç birisi başka ne isteyebilirdiki. Kendisini sevmesi yeterdi.O en çok Saçlarının dökülmesine üzülüyordu. Çünkü sevdiği öpmüş koklamıştı saçlarını. Her dökülen saç yüreğine bir hançer olup saplanıyordu. Şimdi tek isteği sevdiğinin son anlarında yanında olmasıydı. Ne olurdu onu birkez daha görebilse, onu birkez daha koklayabilse.Bu düşünceler arasında uykuya daldı.

  Babası heyecanlı bir şekilde kızının odasına girdi. " Müjde kızım,kalp bulundu " dediğinde kızının bir peri güzellliğinde, sevdiğinin özleminden ıslanmış yüzüne baktı ve çıktı odadan...

  Genç kız, bir hafta sonra kendine geldiğinde sanki başka bir dünyadaydı. İçinde acaip bir his vardı. Sanki bu dünya ona çok farklı gelmişti. Aklına yine sevdiği geldi. Kalbi eskisinden daha hızlı atmaya başladı. Kalbi değişmişti ama sevdiğini eskisinden daha çok sever olmuştu.

  Bir gece ansızın uyandı uykusundan kalbi çok hızlı atıyordu. Bu durum sürekli böyle devam etti.Doktora gitti, durumunu anlattı. doktor:
  - Bir aya kalmaz geçer, demişti.
  Ama aradan aylar geçmesine rağmen durum aynıydı.

  Birgün bahçeye çıktı Çiçekleri seviyordu. Kırmızı güllerin yanına gitti. Kalbi hızlı hızlı atmaya başladı. En çok kırmızı gülleri severdi. Çünkü sevdiği ona benzediğini söylerdi hep. Birden kapı çaldı. Kapıyı açtı kimse yoktu. Yere baktı bir mektup vardı ve onaydı. Mektubu açtı ve kalbi hızlı hızlı atmaya başladı. Bu onun kokusuydu. Koltuğuna zarzor oturabildi. Zarfın içinden mektubu titreyen ellerle çıkardı ve okumaya başladı :
  " Sevdiğim, bugün sevdamızın altıncı yılı. Seni hep sevdim. Seninle ayrılmak zorunda kaldığımızdan beri, bir kalbe iki sevginin sığmayacağını bildiğimden ne birini sevdim ne de evlendim. Her günüm çile ve azapla geçti. Hergün sana şiirler yazdım, hergün şiirlerimi okudum ve hergün ağladım. Tam beş yıl boyunca hergün yazdım, okudum, ağladım. Birgün önüme bir fırsat çıktı. Bu fırsatı reddedip kendime daha fazla haksızlık edemezdim. Belki seni unuturum diye senden çok uzaklara gittim. Ama şimdi seni daha çok özlüyorum. Her gece yanına geliyorum o masum yüzünü okşuyor yanaklarına öpücükler konduruyorum, sen uyanıyorsun benim geldiğimi anladığını sanıyorum ama sen o tatlı uykuna geri dönüyorsun. Sevdiğim hep ben geldim senin yanına artık sen gel olurmu. Kırmızı güllerimize iyi bak. Ve artık unutma içinde seni senden daha çok seven bir kalbin var artık. Ona iyi bak olurmu. Kırmızı güllere ve kalbimize iyi bak. Seni yanıma gelene kadar bekleyeceğim sevdiğim Hoşçakal..."


+ Yorum Gönder
kültürlü insan nasıl olur,  kültürlü nasıl olunur,  nasıl kültürlü olunur,  nasıl kültürlü bir insan olunur,  nasil kulturlu olunur
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi