Su Damlasının Yolculuğu

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk Hikayeleri Bölümünden Su Damlasının Yolculuğu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Zeyzep
  Emekli
  Reklam

  Su Damlasının Yolculuğu

  Reklam  Su Damlasının Yolculuğu

  Forum Alev
  Tanrı tarafından cezalandırılmıştı. Bir damla su olmaktı cezası, sonsuza kadar dolaşacak ve asla bulamayacaktı sevgiliyi. Günü güne ekledi, yıllarca bekledi, güneşin her ısıtmasıyla göğe yükseldi. Gökyüzü her karardığın da o sevgilinin biraz olsun yakınına düşmeyi istedi. Ağlayamıyordu da, zaten kendisi bir damla gözyaşı idi.
  Sonra bir gün, semadaki melekler onu bırakıverdi. Bitmek bilmedi toprağın kokusuna doğru düşmesi. Nehrin sularına karışmış gidiyordu. Bir meçhulün bilinmezliğine girdi. İnsanların adına baraj dedikleri bir göle geldi. Bekledi, bekledi, günü, güne ekledi. Dar borulardan geçti.
  Bir çeşmeden, bir bardağa düşüverdi.
  Ordaydı işte sevgili. Bağırdı, çağırdı, yetmedi nefesi. Seni seviyorum diyemedi. Yalvardı minik yüreciğinden, “ne olur iç beni” dedi. “Dışında bir damla su olamadım, içinde bir damla kan olayım”. İçiyordu suyu sevgili, dudaklarına değdi o yârin, alıştığı o nefesin kokusunu duydu, sonra bardağa düşüverdi.
  O yılların özlemi, yarısını içmişti suyun. Şans bu ya bizim damlacıkta altında kalmıştı kaderinin. “Ne olur “dedi, bırakma hepsini iç. Duymadı onu sevgili. Kalan suyu lavaboya boca etti. Bir aşkta böyle bitti 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Su Damlasının Yolculuğu

  Reklam  Aşklarda mutluluk da vardır neşe heyecan da fakat genelde hikaye ve şiir gibi yazılarda anlatılan konu özlemdir. İnsanları yaralayan ve etkileyen konu bu olduğundan olsa gerek.+ Yorum Gönder
su damlasının yolculugu hikayesi özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi