Çirkin kız hikayesi

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Aşk Sevgi ve Aşk Hikayeleri Bölümünden Çirkin kız hikayesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  lunatic_girl
  Usta Üye
  Reklam

  Çirkin kız hikayesi

  Reklam  Çirkin kız hikayesi

  Forum Alev
  Küçük kız, kendini bilgiği günden beri annesinden büyük bir şevkat görmüş ve ondan duyduğu sözlerle, Pamuk Prensesten daha güzel olduğuna inanmıştı. Ona göre; güzel yüzlü ve badem gözlüydü. Bir tanecik yavrusuydu herzaman.

  İlkokula başlayınca işler değişti.Arkadaşları onun hiçte güzel olmadığını, çirkin bile sayıldığını söylemekteydi. Küçük kız ilk önceleri onlara inanmadı. Çünkü herkez birbirini kıskanıyordu.Ama bir kaç yılda gerçeklerle yüzleşti. Annesinin bir pamuğa benzettiği yüzü, çiçek bozuğu bir cilde sahipti. "badem" dediği gözleri ise şaşıydı.Vucududa bir selviyi andırmıyordu.Demekki annesi onu aldatmış ve yıllar yılı çekinmeden yalan söylemişti.

  Genç kızın anne sevgisi kısa bir süre sonra nefrete dönüştü. Evlenme çağına gelmiş olmasına rağmen yüzüne bakan yoktu. Üstelik gözleri bütün tedavilere rağmen düzelmiyordu. Genç kız, doktorların gizlice yaptığı konuşmalardan kör olacağını anladığında ise çılgına döndü ve kendisini hala cocukluk yıllarındaki ifadelerle seven annesinin bu yalanlarına dayanamayıp evi terketmeye karar verdi. Fakat annesi, ondan önce davranarak, uzak bir yerde iş bulduğunu söyledi ve kazandığı paraları bir akrabasına gönderip kızına bakmasını rica etti.

  Genç kız bir süre sonra görmez oldu. Karanlık dünyasıyla başbaşaydı.Bu arada annesini hiç merak etmiyordu.Yalancıydı annesi, ölse bile kayıp sayılmazdı.Bir gün doktorlar, uygun bir çift göz bulduklarını söyleyerek kızı ameliyat ettiler.

  Ancak o, gözünü açtığında yine aynı yüzü görmekten korkuyordu. Fakat kör olmak zordu. En azından kimseye yük olmazdı. Genç kız ameliyet sonrasında aynaya baktığında müthiş bir çığlık attı. Karşısında bir dünta güzeli vardı.

  Gerçekten harike bir kızdı gördüğü. Yüzündeki bozukluklar tamamen kaybolmuştu. Çok kemerli olan burnu tamamen düzelmiş,kepçe kulakları normale dönmüş ve yaban otlarını andıran şaçları dalga dalga olmuştu. Genç kız yanındaki doktora sevinçle sarılarak:

  "Sanki yeniden dünyaya geldim" dedi. "Yüzümde hiç bir çirkinlik kalmamış, estetik ameliyatı sizmi yaptınız?"

  Yaşlı doktor "böyle bir ameliyat yapmadık kızım" diye gülümsedi. "Annenin, bağışladığı gözleri taktık.Sen onun gözünden gördün kendini!".....

  alıntı

  güzel yüz kalbin aynasıdır!! (mevlana) 2. 2
  gece görüşü
  Üye

  --->: çirkin kız hikayesi

  Reklam  işte annelik böyle bişi.anne değilim ama... ne kadar çirkin olursa olsun kızı, oğlu ona dünya güzeli gelir.way beee... 3. 3
  mirayy
  Yeni Üye
  wwwaaaawwww çok güzell hikayee saolasın 4. 4
  ***şirin***
  Yeni Üye
  çok güzel olmuş arkadaşım alıntı mı yoksa kendin mi yazdın

 5. 5
  daysee
  Yeni Üye
  Dünyaya ve olaylara başkalarının gözleriyle bakmak gerektiğini anlatan güzel bir hikaye. Teşekkürler

 6. 6
  ziley
  Üye
  tylerim dken dken oldu...annemi çok seviyorum

 7. 7
  Gönülce
  Özel Üye
  çok güzeellll:( Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesinn..nerdeyse bir aydır yok.onu çok özledim

 8. 8
  şimal01
  Üye
  anne olmak böyle bişe sanırım... çocuğu için kendi gözlerini feda etmiş...ve anlamıştır şimdi annesinin kendisi dünya güzeli görmesine.çünkü o gözlerle anneside ona yıllarca bakmıştı... çok güzel bi hikaye... emeğine sağlık arkadaşım....

 9. 9
  dev-genc16
  Emekli
  anne işte ölsen bile canını feda edebilecek insn dünyanın en iyi en güzel varlıgı

 10. 10
  bengisu___
  Üye
  waayy işte hiksyer budur yaaa güzel yüz kalbin aynasıdır!! (mevlana) ne güzel bir söz söylemiş büyüklerimiz... annesine hak vermiştir herhal o andan itibaren :( :(

 11. 11
  merve20
  Üye

  --->: çirkin kız hikayesi

  Reklam  ne kadar quseL bişey vay bee..! anneciqim umarım okumuşsudur..x/

 12. 12
  ceren_şükrü
  Emekli
  inanamıyorum... Tüylerim diken diken oldu ağladım ağlicam nasıl bir annelik bu''!! paylaşım için teşekkürler:)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
çirkin kız hikayeleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi