Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk-Sevgi-Evlilik Bölümünden Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?

  Reklam  Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?

  Forum Alev
  Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?  Birbirine aşık bir kadınla bir erkek ve evlilikle gelen mutlu son... Peki ya aradaki büyük yaş farkı? İlişkinin geleceği için belirgin bir tehdit mi, yoksa avantaj mı?
  BİR kadın yaşça kendisinden çok büyük ya da çok küçük bir erkekle ilişki kurarsa mutlu olabilir mi? Böyle bir ilişkinin çok zayıf bir ihtimal olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

  Pek çok kadın bu tarz bir ilişkiyi aklına bile getirmezken kendini 15 yaş büyük ya da 10 yaş küçük bir erkekle birlikte buluveriyor. Yaşanmayı bekleyen güzellikler de, sorunlar da ondan sonra başlıyor.

  YAŞLI ERKEKLE AŞK

  YAŞLI derken, tabii 25 yaşında, genç bir kadının 80'lik bir dedeyle değil, kendisinden 20 yaş büyük, 45 yaşında bir erkekle olmasını kastediyoruz.

  Avantajları:

  Orta yaşlı erkekler genç kadınların kendilerini iyi hissetmelerini ve mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını çok iyi bilirler.

  Genellikle başlarından genç yaşta bir evlilik geçmiş olduğundan bu kurumu da gayet iyi tanırlar. Onların istediği şey, kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak, yani ikinci bahar yaşamaktır. Karşılarındaki kadını memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu tip erkekler yaşına göre çabuk olgunlaşmış ve bu yüzden kendi yaş grubuyla pek iletişim kuramayan kadınlar için idealdirler.

  Dezavantajları:

  Yaşı ilerledikçe erkek ister istemez kadından çok önce yıllara yenik düşüyor. Sosyal ve fiziksel aktivitelerden uzaklaşıyor, gece hayatından elini eteğini çekiyor ve kadın henüz hayatın ortasındayken yapayalnız kalıyor. Bu da arada anlaşmazlıklar çıkmasına, tarafların mutsuz olmasına neden olabiliyor.

  GENÇ ERKEKLE AŞK

  TÜRKİYE' de çok nadir karşılaşılan bir durum olmakla birlikte orta yaşlı bir kadın, kendisinden yaşça epey küçük bir erkekle ilişki kurabiliyor. Bu tarz bir ilişkiye giren kadın kendisinden küçük erkekle genellikle kendi çevresinde değil bambaşka bir çevrede tanışıyor.

  Avantajları:

  Orta yaşlı kadın kendi yaş grubundan erkeklerle kurduğu aşk ilişkilerinde aradığını bulamamış ve hayal kırıklığına uğramıştır. Bu yüzden de genç, yakışıklı ve en önemlisi hayat dolu bir erkekle yepyeni bir enerji kazanmak, taze ve dinamik bir aşk yaşamak ister, erkekse genç kadınlarla yaşadığı olgunlaşmamış, acemilik kokan tecrübelerden sıkılarak ne istediğini bilen bir kadınla daha seviyeli bir ilişki beklentisindedir.

  Dezavantajları:

  Kadının erkekten daha erken çökecek ve yorulacak olması bir yana bu ilişkinin en zor tarafı, çevreye karşı verilen mücadelenin birliktelikte yarattığı sıkıntılar ve yıpranmalardır. Eğer içinde bulundukları çevre ilişkilerini kaldırabilecek kadar modernse, o zaman sorun ancak ileri yaşlarda yaşama aynı oranda ayak uyduramama olabiliyor. Bu da kadınla erkeği zaman içinde birbirinden uzaklaştırabiliyor.
 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?

  Reklam  Bu Zamandaki Genç Kızlar ( 16 - 20 ) arası Kendinden Çok büyük Erkeklerle ilişki Kurabiliyor.

  Buda Onlar için çok büyük sorunlar teşkil ediyor nedeni ise bu yaştaki kız kardeşlerimizin çıktığı muhtemel yaşlar ( 25 - 40 ) arası erkeklerin onlardan sadece cinsel anlamda hoşlanmasıdır.

  Yoksa 16 yaşında bir kız kardeşimizi 30 yaşında bir erkek sevmez ( sevemez )


  İNŞALLAH bu tür hatalar yapmazlar. 3. 3
  dıjle
  Emekli
  afedersınızzz ama cus yyaa 16 yasında kızz 30 yasında erkek bence sacamlık yaslı baslı admalarla ne ısı olckk ahhh zamane genlerıı:D:D:Dya kendım olrak 19 en fazla yanıı olursa oda tobve tobve nesyse paylasım ıcn saolun :D 4. 4
  kares
  Üye
  bende hasanla aynı düşünüyorum genellikle yaşıtları değilde daha yaşlı erkeklerle ilişki kuruyorlar az çok çevremden biliyorum iyi düşünmek lazım böyle bi işe kalkışmadan önce paylaşım için sağol

 5. 5
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Buda Onlar için çok büyük sorunlar teşkil ediyor nedeni ise bu yaştaki kız kardeşlerimizin çıktığı muhtemel yaşlar ( 25 - 40 ) arası erkeklerin onlardan sadece cinsel anlamda hoşlanmasıdır.

  Çok doğru... :(

+ Yorum Gönder
YAŞLI KADIN GENÇ ERKEK SİKTİRİY,  45 yaşında erkek,  kız erkek yaş farkı,  15 yaş si,  evlilik erkek için avantaj
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi