Gözlerin İçin Yazılmış Bir Masaldır Ömrüm

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk-Sevgi-Evlilik Bölümünden Gözlerin İçin Yazılmış Bir Masaldır Ömrüm ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  oneHope
  Usta Üye
  Reklam

  Gözlerin İçin Yazılmış Bir Masaldır Ömrüm

  Reklam  Gözlerin İçin Yazılmış Bir Masaldır Ömrüm

  Forum Alev  Gözlerin için yazılmış bir masaldır ömrüm. Kaldır gözlerindeki demir perdeyi açılsın susam, açılsın haramilerden arta kalan taneler gibi göz bebeklerin, üç intihar sözü, üç kadın sevdim, üç kez ağrıdı gözüm, yağma biraz benim de hakkım, üç gün üç gece, kırk gün kırk gece şölenler toylar gördüm, görmedim gözlerinden daha zengin bir sofra.  Azığım yok "aşka adanmış sözler"den başka. Açılsın hayatın sırlı kitabı; duvardakiler, sandıktakiler, En'am cüzleri, karabaşlar, nedense Yuhanna tercihim dört İncil'den ziyanı yok o da açılsın, aşktan ve gözlerinden başkası değil okuduğum tüm satırlarda. Brecht mesela, Bertolt Brecht okudum yeni, tüm kitaptan bir tek satır aklımda; " Bana bir iyilik yap ve çok sevme beni."

  Kendi peygamberini rahminde gizleyen çöl, Yusuf'a gebe Hacer Yusuf kendi yüreği zindanından söylesin ne söyleyecekse. Züleyha'nın hikayesi ve yırtılan gömleğin, gözlerin hikayesi miladı değilse nedir ve sonu aşkla bitmektedir. Gözle başlar ve aşkla biter tüm hikayeler. Yakub'un gözlerini açan, göz değmiş gömlekten başkası değil de nedir? Şeyh Sanan sonra, bir çeşmi siyah, dilberi Rum'dur gözlerinden şeyhin yüreğine düşen ateşin harı.


  İşte böyle Sevgili! Kaldır gözlerinden demir perdeyi; ansızın, usulca, hoyratça gürültüyle ya da nasıl istersen gündüz gece farketmez, öyle gir masalıma. Gözlerinde girsinler.


  Ne çok yasin, ne çok inşirah, ne çok çarmıhta İsa, ne çok üstü çizik kahkaha birikmiş kumbaramda. Kulağımda hiç modası geçmeyen Taleal Bedru annemden dinlediğim, babam altı delik çarıkların hikayesini anlatmaktan usanmadı hiçbir zaman.


  Yüzgörümlüğü selamı, gözlerin alır ancak müntehir bir şairin dudaklarından. Düşleri erken çalınan çocukların masalında bir varsın bir yoksun evvel zaman içinde, sol memenin altındaki cevahir, dövüldükçe uslanmayan bir çocuk gözlerin için. Kalbim kendi masalında kendi kahraman bir gladyatördür.


  Anla sevgili! Kahraman bir aşkı olmalı insanın, kahraman bir hüznü ve ağlayan bir gözü olmalı. En çok ağlamayı becerebilen bir göz gözdür ve taşan bir pınardan içilen su ab-ı hayat suyudur. Kaldır gözlerindeki demir perdeyi ve gözlerinde demir taraklarla taranmış gövdeleri, aşk ehli raks etsin, cezbeye dursun kalpleri.


  Kör olsun aşığa meydan okuyan dağlar, aşka geçit vermeyen demir kör olsun.


  Nevzat ONMUŞ
 2. 2
  FULDEM
  Bayan Üye

  Cevap: Gözlerin İçin Yazılmış Bir Masaldır Ömrüm

  Reklam  Yaratılma sebebimiz apayrıdır. Fakat kendine bağlayan sebep farklı olunca amaç da ona kaymaktadır. Elimizden geldiğince o kişiyi mutlu etmek için çabalarız. Bir gülüşü ve mutluluğu için de olsa.+ Yorum Gönder
ömrüm ile ilgili sözler,  gözlerin için yazılmış bir masaldır ömrüm nevzat onmus
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi