Sizden HoşLandığını Gösteren 9 Ayrıntı [ Bakın Derim ]

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk-Sevgi-Evlilik Bölümünden Sizden HoşLandığını Gösteren 9 Ayrıntı [ Bakın Derim ] ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Sizden HoşLandığını Gösteren 9 Ayrıntı [ Bakın Derim ]

  Reklam  Sizden HoşLandığını Gösteren 9 Ayrıntı [ Bakın Derim ]

  Forum Alev
  Masanıza doğru geliyor, kolunu masanıza koyuyor ve size doğru uzatıyor. Tesadüf mü? Hayır! Size aşık olduğunu belli etmenin yollarından biri bu sadece...

  Antropolog Dr. David Givens'in yazdığı ''Aşk Sinyalleri (Love Signals)'' adlı kitap, Prestij Yayınları tarafından Türkiye'de yayımlandı. Şule Gülmen'in Türkçe'ye çevirdiği kitapta ilişkiyi 5 evreye ayıran David Givens, bunları "Dikkat çekmek", "Gözdeki pırıltı nasıl okunur?", "Kelime alışverişi", "Dokunmanın dili" ve "Sevişmek" olarak sıralıyor.

  "Aşkın sözsüz dili" alt başlığıyla yayımlanan kitapta, tanışan iki insanın birbiriyle ilgilenmelerinin göstergeleri şöyle sıralanıyor:

  Göz kırpma hızının artması: Göz kırpışının hızlanması, uyarıcı nöro-kimyasal dopaminin beyin tarafından salınmasıyla ortaya çıkan duygusal coşkunun yansımasıdır.

  Bukalemun etkisi: Vücut hareketlerinin taklit edilmesi partnerinizin gerçekten de sizin dalga boyunuzda olduğunu gösterir.

  Yüz kızarması: Kulakların üstlerinden, yüzün tamamına dek yüzdeki kızıl renk tonu, partnerinizin sempatik sinir sisteminin işe karıştığının göstergesidir.

  Saçları düzeltmek: Kendine çeki düzen verme ile ilgili jestler, 'İlgileniyorum' manasına gelir.

  Niyet işareti: Tesadüf eseri masanın üstünde size doğru uzatılan bir kol, dokunma isteğinin işaretidir.

  Öne eğilme: İnsanlar her zaman en önemli buldukları şeye ya da kişiye doğru eğilirler; buna yönelme refleksi diyoruz.

  Kocaman gözler: Partnerinizin merkezi sinir sistemi uyarıldığında göz kapaklarının istemsiz visseral kasları gözlerini normalden daha yuvarlak bir hale getirir.

  Sarkmış çene: Bütün ilgiyi ele geçirdiğinizde, partnerinizin dudakları görünür bir şekilde aralanır. Sarkmış bir çene biraz daha yaklaşmanız için bir işarettir.

  Bakışların kesişmesi: Partnerinizin sizin görüş alanınız içerisinde sürekli aşağı yukarı göz gezdirmesi göz teması kurmayı arzuladığını gösterir."

  "Aşk Sinyalleri"nde tanınma devresindeki olumsuz ipuçları da şöyle anlatılıyor:

  Tepki yok: Dikkat çekme davetleriniz tamamen görmezden gelinirse kur yapmanın en cesaret kırıcı işaretini almış olursunuz.

  Donma: Durgun bir vücut tepkisiz gibi görünse de umursamazlık yerine utangaçlık sinyali veriyordur. Tüm yetişkin nüfusunun yüzde ellisini oluşturan utangaç kişilerin nazik vücut dili, kendilerini olduğundan daha az yaklaşılabilir gibi gösterir.

  Soğuk muamele: Başka bir yöne doğru umursamazca dönmek, 'beni rahatsız etme' manasına gelir. Dudakların sıkıştırılması: Sıkıştırılmış dudaklar partnerinizin size kur yapacak bir ruh durumunda olmadığı izlenimi uyandırır."

 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Sizden HoşLandığını Gösteren 9 Ayrıntı [ Bakın Derim ]

  Reklam  Kişi birinden etkilendiği zaman farkında olmadan beynin vermiş olduğu sinyaller neticesinde aşık olduğunu ve karşı taraftan etkilendiğini gösteren bazı davranışlar bulunmaktadır. 3. 3
  Ziyaretçi
  alttaki son 3 madde bizden hoşlanmadığınımı gösderen maddeler+ Yorum Gönder
evli kadina nasil yaklasilir,  evli kadının hoşlandığını nasıl anlarsın,  evli bir kadına nasıl yaklaşılır,  evli bir kadının sizden hoşlandığını nasıl anlarsın,  bir kadının seni arzuladığını nasıl anlarsın
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi