Sağlık Nedeniyle Askerlik Tecili

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Asker Ocağı Bölümünden Sağlık Nedeniyle Askerlik Tecili ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Reklam

  Sağlık Nedeniyle Askerlik Tecili

  Reklam  Sağlık Nedeniyle Askerlik Tecili

  Forum Alev
  Sağlık Nedeniyle Askerlik Tecili

  SAĞLIK SEBEBİYLE ERTELEME

  Askerlik Kanununun 35 nci maddesinin A ve B fıkraları gereğince; vücutları askerlik yapacak derecede gelişmemiş olduğu veya tedaviyle geçecek geçici hastalık ve arızaları olduğu askerlik meclisleri veya asker hastanesi sağlık kurullarınca tespit edilenler ertesi yıla bırakılırlar. Ancak bu ertelemeler en fazla beşinci yıl sonunda son bulur.

  Sağlık sebebiyle “Ertesi Yıla Bırakma” kararlı raporların geçerlilik süresi; rapor tarihini takip eden son yoklama döneminin bitimine kadardır. Bu durumdakiler, rapor tarihinden sonraki ilk son yoklama döneminde askerlik meclislerinde veya asker hastanelerinde yeniden muayene edilir ve hakkında verilecek karara göre işlem yapılır.

  SAĞLIK SEBEBİYLE SEVK TEHİRİ :

  Sevkleri sırasında rahatsızlığını beyan ederek asker hastanesine sevk edilenlerden, sevkin son gününü (hariç) takip eden otuz gün ve daha uzun süreyi kapsayan rapor alanların sevki raporlarının süresine göre müteakip celplere bırakılır.

  Yapılan muayeneleri sonucunda 30 günden az süreli rapor alanlar, raporlarının bitimini takip eden ilk gün sevk edilirler.

  Yoklama kaçağı ve bakayalardan rapor alanlar, rapor süresi ne olursa olsun raporlarının bitimini takip eden ilk gün birliklerine sevk edilirler. 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Sağlık Nedeniyle Askerlik Tecili

  Reklam  şayet sağlığınız elverişli değilse askeri hastane size elverişli değildir raporu verirse durmunuza göre ertelenebilir yada askerlikten muaf tutulabilirsiniz bir takım kimseler bunu gurur yaparken , bağzı kimseler fırsat olarak değerlendirir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi