As.İz. ve Eğt. Tbr. Alaşehir/MANİSA (inzibat)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Erkeklere Özel ve Asker Ocağı Bölümünden As.İz. ve Eğt. Tbr. Alaşehir/MANİSA (inzibat) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  killereagle
  Yeni Üye
  Reklam

  As.İz. ve Eğt. Tbr. Alaşehir/MANİSA (inzibat)

  Reklam  As.İz. ve Eğt. Tbr. Alaşehir/MANİSA (inzibat)

  Forum Alev
  Arkadaşlar,
  Alaşehire İnzibat olarak düşenlere bilgi olsun diye yazıyorum. Çünkü ben giderken internette
  cok aramama rağmen fazla bir bilgi bulamamıştım... Askerliğimi 325 kd İnzibat 2. bölük çvş eğt. takımı manga komutanı olarak yaptım.

  İnzibat olarak düşenler içiniz rahat olsun. Takım komutanınıza bağlı olmak kaydıyla güzel bir yere düştünüz. 1. bölük benim dönemimde çok laçka idi. EDOK (askere gidince anlarsınız ne olduğunu) denetlemelerinde hep 2. bölüğe gelirdi komutanlar. Bu yüzden eğitim olarak 2. bölük daha sıkıdır. eğitim dışında pek birşey yaptırılmıyor acemi askerlere. Akşam saat 18:00da yenen akşam yemeğinden sonra 21:00a kadar serbestsiniz. 21:00da yat veriliyor. Herkes koğuşunda ranzasında olmak zorunda. Sabah kalk 05:30 ile 06:00 arası. Sabah eğitim öğle yemeğinden sonra spor yapılıyor.

  Eğitim konuları temel askeri eğitim ve inzibat eğitimleri oluyor. Temel konular (her askerin bilmesi gereken konular) çok sıkıcı gibi geçse de aslında sizi çakı gibi asker yapıyor. Bize söylenen yüksek sesle verilen tekmil ve düzgün esas duruş-selam verme askerliğin yarısıdır cümlesiydi. İnzibat konuları daha zevkli. Trafik kazası tatbikatı falan yapılıyor.

  Gel gelelim alayın içindeki sosyal aktivitelere...

  Sinema var. Haftasonları (genelde haftasonrarı serbest oluyorsunuz) bir gün çarşı bir gün içeride oluyorsunuz. İçeride olduğunuz gün sinemaya gidebilirsiniz. Ben oradayken (2009 Mayısta oradan ayrıldım) 2,5 tl idi bilet. Güncel filmler geliyor. Ses ve görüntü tesisatı biraz kötü ama orası askeriye buna da şükür.

  İnternet kafe var. Yine haftasonları içeride olduğunuz gün ailenizle, sevdiklerinizle görüşebileceğiniz bir mekan. Gelende kameralı görüşme yapılıyordu. Teknolojinin gözünü seveyim.

  Pizzacı-dönerci-tostçu var. Evet var. Alayın içinde. Pizzalar hazır pizza ama çok lezzetli gelirdi bize. Döneri iyidir. Çıkan yemekleri beğenmediğiniz zaman “yemekduası”dan sonra gidip buralardan çok çok ucuza karnınızı doyurabilirsiniz

  Havasından bahsedeyim biraz. Havasına güven olmuyor. Sabah donup akşama doğru terlediğimizi bilirim. Kışı sert geçiyor. Öyle ki toprağı donar. Yazında tam tersi kavuruyor. Eğitim alanı toz toprak oluyor. Sizi aslında burada en fazla hava koşulları zorlayacak. Kış gelecekler için yanınızda içlik getirin. Polar olanlar daha inca ama onlarda iyi ısıtıyor.

  Daha önce söylendiği gibi gezilecek çok biryer yok. Küçük biryer Alaşehir. Heryer üzüm bağları ile çevrili. Toptepe var Alaşehir'i kuşbakışı görebileceğiniz bir mekan. Kenan Evren Parkı var. Ama sizi en çok ilgilendirecek yer Sevgi Yolu olarak adlandırılan anacadde. Herşey orada. İnternet kafeler, oteller, kahvehaneler hepsi burada.

  İnternet kafelere dikkat edin. Masaya oturduktan sonra yapılan ikramlar ücretli ve pahalı. Ben yanıma yiyecek birşerler alıp otele gidiyordum. Serhat Otel ve Zenginler Oteli tavsiye edebilirim. Hem rahat rahat banyonuzu yaparsınız, hem televizyon seyredersiniz hem de yatıp dinlenirsiniz. Serhat otelde kahvaltı dahil 15 lira alıyorlar. Akşama kadar oda sizin oluyor. Ama fazla geç kalmayın nizamiyede arama yapılıyor çok sıra beklemek zorunda kalırsınız. Geç kalırsanızda komutanlarınız tarafından cezalandırılma durumunuz var.

  Türkiye’de ki tek inzibat eğitim taburu olduğu için usta birliği heryer olabilir. Ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara olmasına rağmen (bu illerde komutanlık sayısı fazla olduğu için inzibata çok ihtiyaç var) genel olarak tüm Türkiye’ye dağıtım oluyor. Ceza ve Tutuk Evi de yazabilir usta birliğinizde. Gardiyan da olabilirsiniz. Merak etmeyin inzibat her zaman piyadede en rahat görevlerden birisidir.

  Aileniz size nasıl para gönderecek? Postane’ye isminizle para gönderebilirler. Genelde çarşı izinleri bir hafta Cumartesi bir hafta Pazar olarak ayarlanır. Cumartesi çarşıya çıktığınızda öğlene kadar açık olan postaneden askeri kimliğini gösterip size gelen parayı alabilirsiniz. Çarşıda birçok banka mevcut. Ama alay içerisinde sadece Akbank’ın bankamatiği var.

  Ziyaretçisi gelecekler içinde bir öneri öğlen gelsin kim gelecekse. Eğitim alanı nizamiyeye uzak bir noktada olduğu için adınızı anons ettikleri zaman duyamazsınız. Öğle vakti herkes yemek için koğuşlar bölgesine geldiği için anonsları çok daha rahat duyarsınız. Hem de sizi ziyarete gelenlerle akşama kadar rahat rahat hasret giderirsiniz. Acemilik eğitiminin bir ayını tamamladıktan sonra yemin töreni var. Ailesi gelecekler için önerim otellerde daha önceden yer ayırtın. Zira herkes geldiği için yer sıkıntısı yaşama olasılığınız var. Anne, Bana, evli abi, evli abla veya eş yemin törenine geldiği zaman evci olarak 2 gün izin veriliyor. Törenden önce gelip evci izin kağıdınızı görevli askerlerden alırsanız tören sonrası çıkışınız daha rahat olacaktır. Evci izni alacakların nüfus cüzdanı fotokopilerini getirmeleri işleri kolaylaştıracaktır. İzniniz Cuma yemin töreni sonrasında başlar Pazar günü 17:00a kadar teslim olmak zorundasınızdır. İzin süresince garnizon alanını terk edemezsiniz. (Garnizon alanı Alaşehir’dir)

  Sormak istediğiniz birşey olursa sorun elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

  Askere giden herkesin biran önce teskere almaları dileğiyle.

  Cem
  Hürgeneral 2. 2
  badams
  Yeni Üye

  --->: As.İz. ve Eğt. Tbr. Alaşehir/MANİSA (inzibat)

  Reklam  kardeş çok güzel bilgi vermişsin ellerine sağlık.yemin töreni kaçıncı gün bi de acemilik ne kadar sürüyo? 3. 3
  killereagle
  Yeni Üye
  Yemin töreni 4 hafta cuma günü oluyor. Cuma törenden sonra evci izinliler aileleri ile birlikte birliği terk ediyorlar. Geri kalanlar ise serbest oluyor törenden sonra. Acemilik 30 gün erken dağıtım ve asıl olarak 70 gün sürüyor. 30 günlük olanlar genelde meslekli olanlar. Diğerleri 70 gün sonra dağıtıma çıkabiliyorlar.

  Yemin töreninden sonra çarşı izinlerine çıkabileceksiniz. Çok fazla para tutmayın yanınızda. Ne kadar çok paranız varsa o kadar çok harcama yaparsınız. Benden söylemesi.

  Başka sormak istediğin bir şey varsa buraya yaz. Cevap veririm.

  Hayırlı teskereler. 4. 4
  Ziyaretçi
  Şubemi aradım ve manisa alaşehir dedi ben acaba jandarma ulastırmamı olucam inzibat mı bilgin varmı acaba

 5. 5
  Ziyaretçi
  yemin töreninden önce çarşıya çıkılabiliyor mu

 6. 6
  Ziyaretçi
  arkdsalar izne geldim 15+2 ama sıkıldım dönsem iznimden düşüyormu yanıyormu

 7. 7
  Ziyaretçi
  ben manisa alaşehire düştüm.manisa alaşehir askeri inzibat ve trafik eğitim taburu....diye yazıyor meslegim de var kepçe oparatörüyüm/aynı zamnda söförümde elmden herşey gelir yani ehliyetim de var sizce bana ne önerirsiniz meslkeçi mi olsam yoksa normal askerler gibi meslek felan demesem mi 92/3 bu ayın 22 sinde baslıcaz göreve cevabınız için şimdiden tşkrler

 8. 8
  Ziyaretçi
  alaşehır ınzıbat ulastırma cıktı kolumda jılet ızlerı var ınzıbat olma sansm varmı yardmcı olursanz sewınırım

 9. 9
  Ziyaretçi
  kardeş ben bu ayın 26 ında teslim olacam kağıdımda (P-140) iz.eri yazıyo ben izibatmıyım tam olarak anlamadm bide bu görevlerin değişmesi olasığı ne kadar mümkün yani sonradan izibat yerine başka bişey ol
  urmuyum....

 10. 10
  Ziyaretçi
  Oğlum Manisa ala şehirde 2 gun oldu.inzibat olarak orası genelde Nehri'ye yolluyor ne olur cevap yazın

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: As.İz. ve Eğt. Tbr. Alaşehir/MANİSA (inzibat)

  Reklam  Ben buraya düştüm ulş., per.okl. Ve eğt.mrk. Eğt.a. As.iz. Ve trf.eğt.tb./manisa alaşehir yazıo ben inzibatmıyım ulaştırmacımı

 12. 12
  Ziyaretçi
  yavrum benim oglum alaşehıre duştu acemeligi yer şöle yazıyor ulş per.okl ve.egt.a.as.izve.trf.egt.tb manisa alaşehır yanlız muv.özelligi (p-14o iz.eri bu ne oluyor bana yazarsan sevınırım şimdiden teşekkur ederim

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
manisa alaşehir askeriye,  manisa alaşehir inzibat,  manisa alaşehir inzibat taburu,  alaşehir askeriye,  manisa alaşehir askerlik
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi