Askerde İbadet Nasıl Yapılır?

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Asker Ocağı Bölümünden Askerde İbadet Nasıl Yapılır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Askerde İbadet Nasıl Yapılır?

  Reklam  Askerde İbadet Nasıl Yapılır?

  Forum Alev
  Askerde İbadet Nasıl Yapılır?  Ibadet
  Tugayda bir mescit var. Zamaninda dövizli birisi tarafindan yaptirildigini söylediler. Yeri Özel Tabur bölgesinde, Tugay içtima alaninin hemen yaninda. Bitisiginde güzel bir park var. Mescidin içi ve çevresi çok temiz. Kisin iyi isiniyordu, havalandirma sistemi oldugunu da gördüm. Abdest alinacak yerdeki sular da sicak akiyordu ki, kisin büyük bir nimet; burasi da camekanla kapali.
  Mescidin minaresi yok, ama sehirde okunan ezanlardan namaz vaktini biliyorsunuz. Fakat egitim esnasinda camiye gitmeniz yasak. Öglen ve aksam serbest saatlerinde gidebilirsiniz, ama Özel Taburdan degilseniz o bölgeye gideceginizi manga komutaniniza haber vermeniz gerekiyor.

  Bize mescid haricinde namaz kilmanin yasak oldugunu ilk günlerde söylediler. Ama, kogusta münferiden namaz kilarsaniz çavuslar birsey demiyorlar. Hatta kolaylik gösterenler de oluyor.

  Cuma günleri isteyenler yemekten sonra bir çavus komutasinda mescide yollaniyorlar. Cuma namazi herkes yetisebilsin diye saat 1'de kiliniyor. Namazdan sonra acele olarak egitim alanindaki içtimaya yetismek gerekiyor. Bir defasinda da tüm bataryayi Cuma vaktinde egitim sahasinda tutup, namaz vaktini geçirttiler.

  Hristiyan ve Yahudi erler de vardi, talep eden oldu mu bilmiyorum, ama görebildigim kadari ile onlara ibadetleri için bir imkan taninmamisti.
 2. 2
  dark.water
  Asker Üye

  --->: Askerde İbadet Nasıl Yapılır?

  Reklam  Yerine göre değişkenlik gösterilen bir Emir sanırım.. çoğu yerdede namaz kılmak yasak..+ Yorum Gönder
askerde ibadet
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi