Askerlik-Tecil ilgili soru?

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Asker Ocağı Bölümünden Askerlik-Tecil ilgili soru? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  0rqn
  Üye
  Reklam

  Askerlik-Tecil ilgili soru?

  Reklam  Askerlik-Tecil ilgili soru?

  Forum Alev
  Öncelikle s.a arkadaşlar. Ben 1992 ocak doğumluyum yani 19 yaşındayım. Lise 1.sınıfta tekrar yaptım ve şuan son sınıftayım

  Önümüzdeki karne günü mezun oluyorum. Üni. zor görünüyor bu yüzden seneye düşünüyorum üniversiteyi fakat askerlik kafamı karıştırdı. Okumadan bikaç sene tecil etme gibi bi şansımız var mı? Arkadaşımdan böyle bişey duymuştum..

  Not: Kütüğümüzün bulunduğu yere ilk hangi belge geliyorsa gelmiş ve benimde adım yazılıymış :)

  Yukarda bilgileri verdim arkadaşlar yardımcı olun lütfen okumadan askere gitmek istemiyorum :) 2. 2
  ENGİN
  Özel Üye

  Cevap: Askerlik-Tecil ilgili soru?

  Reklam  a.selam

  Bakaya kalmamak için önce askeri şubeye gidip yoklamanı yaptır. Sanırım okumasan bile 2 sene kadar tecil ettirme hakkın var diye biliyorum. Ama daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar muhakak yardımcı olacaklardır.. 3. 3
  Ensar
  Özel Üye
  sevgili kardeşim okumayacaksan eğer askere gidersin yok eğer dershaneye vs gidiyor veya kayıt olur isen askerliği tecil etme hakkın vardır. 4. 4
  0rqn
  Üye
  Tamam sağolun arkadaşlar önce bi mesleğimizi elimize alalım sonra vatan borcunu öderiz :)

 5. 5
  rokann
  Yeni Üye
  arkadaşlar benim lise bitti bu sene.. ama sorunum 2 dersten sorumlu oldugum icin diplomamı alamadım..tecil icin gittigimde durumu anlattım c2 belgesi istediler..okula gittim bana vermediler ki sen beklemedesin dediler..bende vermek zorundasınız sonucta ben diplomamı alamadım öğrencinizm dedim..ankara ya faks cektiler durumum hakkında sonucu bugün gelicek ama olası bi aksi durumda nasıl tecil ettirebilirim..sonucta şubat ayında sorumluluk sınavları var sınavlara girip diplomamı alma hakkımda var..şimdiden teşekkür ederim...

 6. 6
  AytugUnal
  Yeni Üye
  Merhaba arkadaşlar,

  Size bir konuda danışacağım, ben yüksek lisans eğitimine başlamadan önce prosedür gereği askerliğimi 08/2012'ye tecil ettirdim. Şu an yüksek lisans'ın son dönemindeyim ve okulum 01/2012'de, yani 2-3 ay sonra bitecek. Ben 03-04/2012 gibi askere gitmek istiyorum.

  Yaşım geçkin olarak gittiğimden dolayı son dakikaya bırakılırsa çok ileri bir tarihe beni atabilirler söylentisi üzerine okuldan okulun biteceğine dair bir evrakla şu an başvurmam halinde beni Mart yada Nisan gibi bir sevke atayabileceklerini öğrendim.

  Fakat bugün askerlik şubesi ile konuştuğumda böyle bir şey olmadığını, okul bitmeden -diploma almadan- kesinlik olmadığı için başvuramayacağımı belirtti ve ekledi: Nisan'da gitmek istiyorsan Şubat sonuna kadar başvurma süren var.

  Benim yine de aklıma yatmadı, açıkçası lisans ve üzeri olanlar için MSB websitesinde ilan edilmiş bir sevk dönemi de göremedim, ben şu an başvuru yapamıyor muyum? Yada okul bittikten sonra yani Ocak'ta başvurursam 2-3 ay sonra Nisan'da direkt askere gidebilir miyim?

  Bilgilerinizi rica ediyorum,
  Şimdiden teşekkürler,

  Aytuğ

 7. 7
  Ziyaretçi
  arkadaşlar ben haziran 2012 de mezun oldum lisanstan. Temmuz 29 oldu hala tecil ettirmedim. Askerliğimiz tecil ettirmedim. Hangi tarihe kadar tecil ettirmem gereklidir.

 8. 8
  Ziyaretçi
  merhaba bir sorunum var ama acil cevap almam gerek yarın son gün 85 doğumluyum lisans 2010 mezunuyum 2 sene tecil hakkım bitti ve polislik, ziraat gibi iş alımları olan yerlere başvurmak istiyorum yalnız askerlik tecil şartı var. Yüksek lisans dışında askerliğimi yeniden tecil ettirebilmemin bir yolu var mı ?

 9. 9
  Ziyaretçi
  Merhabalar Bir sorum olacaktı Sİze,

  Ben 09,1993 dogumluyum. Meslek lisesi son sınıftayım ama bazı nedenlerden dolayı okuldan kaydımı almak zorunda kaldım, açık öğretimden devam etmek istiyorum ama Kayıtlarda agustosta yapılıyormus, bu agustos ayına kadar tecil ettirmr imkanım varmı yada tecil ettiremezsem ne gbi olasılıklarla karsılasırım, asker kacagı durumuna düşersin diyorlar,peki asker kacagı olarak gözükürsem agustos ayı geldiginde Mesleki acık ögretim lisesine kaydımı yaptırabilrmiym?

+ Yorum Gönder
okumadan askerlik tecil olurmu,  okumadan askerlik tecili,  okumayanlar için askerlik tecili,  okumadan askerlik tecil olur mu,  okumayanlar askerlik tecili
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi