Afrika Atasözlerinden Bazıları

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Atasözleri Bölümünden Afrika Atasözlerinden Bazıları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  keremx
  Yeni Üye
  Reklam

  Afrika Atasözlerinden Bazıları

  Reklam  Afrika Atasözlerinden Bazıları

  Forum Alev
  AFRİKA ATASÖZLERİ
  Anne,babasını yitirmiş yetim ve öksüzler ne ise Afrikayı’ da öyle bildim. Afrika ,dünyanın yetim ve öksüz çocuğudur. Beyaz adam tarafından köleleştirilmiş, sömürülmüş, itilmiş, satılmış hep. Varlıkları ve zenginlikleri çalınmış mazlum insanlardır Afrikalılar. Kara olan Afrika’nın insanları değil, kalpleri ve vicdanları kararmış sözde medeni olan beyaz insanlardır.Beyaz adam önce aç bırakmış Afrikalıyı, şimdi de açlığın edebiyatını yapıyor.Afrikalının bedeni acıktıkça beyaz adamın ruhu acıkmış.Yedikçe acıkmış sözde medeniyet. Çaldıkça artmış içinde ki boşluk. Afrika’nın güzel insanları güzel söylemiş: Kimse bu günkü üstünlüğüne, gücüne güvenmemeli.

  1-Sular yükseldikçe balıklar karıncaları yer, sular çekildikçe de karıncalar balıkları yer. Kimse bu günkü üstünlüğüne gücüne güvenmemeli... Çünkü, kimin ,kimi yiyeceğine,suyun akışı karar verir... (AFRİKA ATASÖZÜ)
  2-Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır, en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini; yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır, en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa aç kalacağını bilir. Aslan yada ceylan olmanızın bir önemi yoktur. Yeter ki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin.( AFRİKA SÖZÜ)
  3-Gerçek dostu iki elinizle birden tutun. (NİJERYA ATASÖZÜ)
  4-Aşkın tokadı üzüm gibi tatlıdır.( MISIR ATASÖZÜ)
  5-Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı. Biz onu çocuklarımızdan ödünç aldık. (AFRİKA ATASÖZÜ) 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Afrika Atasözlerinden Bazıları

  Reklam  afrikada diye başlayan sözler afrikaya ait olmalı fakat suların yükselmesi ile balıkların karıncaları yiyeceği suların çekilmesi ile karıncaların balıkları yiyeceği bir çin atasözü olmalı afrika değil+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi