Hangi Balığa Hangi İğne

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Balıkçılık Bölümünden Hangi Balığa Hangi İğne ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Hangi Balığa Hangi İğne

  Reklam  Hangi Balığa Hangi İğne

  Forum Alev
  Hangi Balığa Hangi İğne

  KEFAL : Küçük Kefaller için 8 iğneli takım.Mustad’ın 8 Numara Çapraz Beyaz İnce İğnesi.
  Ufak ve Ortaboy Kefaller için, 10 iğneli takım.Yine Mustad’ın 4 numara Kendal flatted nickel plated iğnesi.
  : Büyük Kefaller için ise, Tek iğneli Takım.
  KARAGÖZ : Karagöz için 3 iğneli Takım Kullanıyoruz. 5 numara Sinek iğnesi bu balık için bence ideal iğnedir.
  ÇUPRA : Çupra avında, tek iğnelide takım kullanabiliriz, 3 iğneli takımda kullanabiliriz.Kullanacağımız iğneler 2 veya 1 numara bronz iğne kullanabiliriz.İğnelerin Çapraz olmasına dikkat edilecektir.
  LÜFER : Lüfer avlarımızda 1 numara kaşık veya hırsızlı iğne takımı yaparak avlarımızı yapabiliriz.Yem olarak Taze istavrit ve Zargana en makbulüdür.
  TURNA : Turna avında kullanacağımız takım, çeşitli takımlar kullanabiliriz, kaşık olta, bunu fazla anlatmak gereği duymuyorum, 5 numara Armudi kaşık. zaten bu konuyu Turna avı yapan herkes biliyor.Ayrıca canlı yem kullanmakta da fayda var.
  KIZILKANAT : Kızılkanat avında kullanacağımız takım, şamandıralı bir takım olmalıdır.İğnemiz ise WMC 9284 5-6 numara iğne kullanmanızı tavsiye ediyorum.
  İSTAVRİT : İstavrit avında çeşitli takımlar kullanmamız mümkün.Hazır olarak satılan Çapariler ve Yemli oltalar.İstavrit avında kullanacağımız kanca 9 numara Siyah iğne olmalıdır.
  İZMARİT : İzmarit avında ise, ben üç köstekli takım kullanıyordum.İğne ise 9 numara çapraz iğne.Bu kenardan yaptığım avlarda geçerli, Sandal’dan yapılan avlarda ise 7 numara çapraz iğne çapari şeklinde yapılarak, adet sayısı size kalmış, çapari olarak kullanılabilir, tüy ve ip seçimi tamamen size kalmış.
  SAZAN : Sazan benim kategorime girdiğinden dolayı, size tek bir iğne diyorum.WMC 9284 2-3-4-5-6 numara Sarı iğne kullanın.Özellikle, hamur ve Mısır kullanıyorsanız İğne rengi Sarı olmalı, eğer ki Solucan kullanıyorsanız metal renkli olan tercihimdir.Hepinize şiddetle tavsiye ederim.
  SUDAK : Sudak balığı avında da 5 numara Armudi kaşık kullanılır.
  YAYIN : Ben Yayın avlarımda genelde WMC 9284 1 numara nikel iğnesini kullanıyorum.Ayrıca WMC 9284’ ün 2-3-4 numaralı iğneleri de iş yapmaktadır.
  MIRMIR İÇİN : Mırmır için uzun saplı siyah 4-5-6 no iğne.(mustad 1521)
  Ayrıca mercan karagöz ve lidaki avında aynı iğnenin kısa saplı olanı makbuldür(örneğin 496 mustad 3-4-5 no ama Çipuraya zayıf gelir.)
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Hangi Balığa Hangi İğne

  Reklam  Her balığın avlanmasına göre iğne seçimi yapmak gerekmektedir.Bu nedenle mevsime ve çıkan balığa göre dikkat etmek lazım.İğnelerin çapraz olması renkleri sap uzunluğu oldukça önem taşımaktadır.+ Yorum Gönder
çipura iğnesi kaç numara,  kaşık iğnesi,  hangi balığa kaç numara iğne
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi