Kadife Balığı Avcılığı

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Balıkçılık Bölümünden Kadife Balığı Avcılığı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Kadife Balığı Avcılığı

  Reklam  Kadife Balığı Avcılığı

  Forum Alev
  Kadife Balığı Avcılığı

  Vücudu oldukça kalın ve yüksektir. Kuyruk sapı kısa ve yüksek, ağız küçük ve yukarı doğru, alt dudak ucu gözün alt kenarı veya orta hizasındadır. Bir çift kısa bıyıkların uzunlukları göz çapından küçüktür. Çok küçük olan pulların yarıdan fazlası vücut içine gömülüdür. Yüzgeçlerin hepsi yuvarlaktır. Erkeklerde karın yüzgecinin ikinci dallanmamış şuası kalınlaşmıştır.

  Dişilerde ise karın yüzgeçleri göğüs yüzgeçlerinden daha kısadır. Vücut rengi bulunduğu ortama göre değişir. Yan taraflar koyu kahverengi, yeşilimsi kahve veya parlak yeşilimsi-sarıdır. Akıntılı sularda açık renkli, küçük göllerle gölgelik bölgelerde siyaha yakın renktedirler. Bütün yüzgeçler koyu renkli, sırtta koyu yeşildir.

  AV TEKNİKLERİ

  Tatlı suyun en kurnaz balıklarından olan kadifenin sevdiği yemler arasında 1. sırayı solucan alır.en iyi avlanma tekniği ise dip oltasıdır.

  Kesinlikle ve kesinlikle yosunluk alanlarda olduğu için vede misinalarınızı yosunluk bölgeye atmak zorunda olduğunuz için misinanızı 0.60 ve üzeri seçiniz.Misinalarınızı suya attıktan sonra ve tabikide zil ile kurmuş olduğunuz düzeneğe dikkat etmeniz gerekiyor.

  Çabuk yem çalabilen bu balık;yemin tadını aldığından 3-5 saniye içinde tekrar yeme saldırır.Zilin yukarıya kalkmasına mütakip tasmalamak gerekiyor.ve sonuç balık oltadadır.


  Önemli not:yosunlu bölgede iğne yosunlara takılırsa çok ağır ağır çekin.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Kadife Balığı Avcılığı

  Reklam  Göl ve nehirlerde yaşayan ve avlanması oldukça zor olan bir balık türüdür.Bu balıkların yemleri mutlaka solucan yada kurtların olması gerekmektedir.Oltanızın mutlaka dip kısma ulaşmasını sağlamak gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi