Çocuklarınıza Renkli Kolay Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Bebeklere Örgüler Bölümünden Çocuklarınıza Renkli Kolay Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Çocuklarınıza Renkli Kolay Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı

  Reklam  Çocuklarınıza Renkli Kolay Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı

  Forum Alev
  Örgü Çocuk Kazak Modeli ve Yapılışı


  malzemeler:
  toplam yün: 200 gr

  şiş: 3,5 numara

  yaş: 4-5

  yapılışı: Evinizde bulunan yünleri tek tek örerek değerlendirin.Ön ve arkaya 80 ilmekle başlayın. 2 sıra yeşil ile 1 ters,1 düz lastik örün.Üzerine açık kahve ile 3 sıra devam edin. Bej renfe geçip 4 sıra düz örgüden sonra yeşil ile 2 sıra ters örün. Bu şekilde renk renk örerek kolu 2-1 kesin.

  Ön ortasında açıklık bırakarak devam edin. Yakayı kesin. Omuzu kapatarak önü bitirin. Arkayıda aynı şekilde örün.
  Ön ortasındaki yırtmaçtan ilmek alıp lastik örün. Yakadan da ilmek lastik örün. Kolları mavi ile 48 ilmekle başlayın. Her iki tarafından birer ilmek olmak 10′ ar ilmek artırın. Kolu düz olarak kesip kazağı bitirin.
 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Çocuklarınıza Renkli Kolay Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı

  Reklam  Çocuklarınıza Renkli Kolay Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı
  Çocuklarınıza Renkli Kolay Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı.jpg

  Modelin Yapılışı
  ARKA :
  235 renk no.lu iplikle 80 ilmek başlanır, 10 sıra 2+2 lastik örülür.Lastik üstü düz örgü ile devam edilir , beden boyu 22 cm de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir ve 201 renk no.lu iplikle devam edilir.Beden boyu 39 cm de tüm ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

  ÖN :
  235 renk no.lu iplikle 40 ilmek başlanır, 10 sıra 2+2 lastik örülür.Lastik üstü düz örgü ile devam edilir , beden boyu 22 cm de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir ve 201 renk no.lu iplikle devam edilir.Beden boyu 33 cm de yaka için 6+4+3+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 39 cm de omuzda kalan 17 ilmek kesilerek bitirilir.
  Bedenin diğer yarısı da aynı şekilde örülür ve ön bantta 6 sırada bir, 5 adet ilik açılır.

  KOL PATI :
  Omuzlar dikildikten sonra kol kenarında şişe 92 ilmek toplanır, 6 sıra 2+2 lastik örülür ve tüm ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

  Yeleğin ön ve arka bedenine çeşitli ipliklerle balık, güneş, yosun ahtapot vs. gibi motifler tığ yardımı ile yapılıp dikilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi