İlköğretim Haftası İle İlgili Bilgiler

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Bilgiler Bölümünden İlköğretim Haftası İle İlgili Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  İlköğretim Haftası İle İlgili Bilgiler

  Reklam  İlköğretim Haftası İle İlgili Bilgiler

  Forum Alev
  İlköğretim Haftası İle İlgili Bilgiler

  İlköğretim temel öğrenimdir. Yasalarımıza göre zorunlu ve parasızdır. İlköğretim, yedi yaşında başlar ve on beş yaşında biter. Sekiz yıldır.
  Okulların açıldığı hafta ilköğretim okullarımızda İlköğretim Haftası olarak kutlanır. Genel olarak bu hafta, Milli Eğitim Bakanlığı'nın radyo, televizyon konuşması ile açılır.

  Okuma - yazma bilmenin önemi üzerinde dururlar. Gerçekten, birey olarak başarılı olmak için en başta okumayı ve yazmayı öğrenmek zorundayız. Bilmediklerimizi okuyarak öğreniriz. Okuma - yazma bilmeyen bir kişinin bilgili olması düşünülemez.

  Atatürk'ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek, ancak bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır.

  Atatürk, cumhuriyetin ilanından sonra harf devrimini gerçekleştirdi. Okunması ve yazılması çok güç olan Arap yazısı yerine bugün kullandığımız Türk yazısını getirdi. Harf devrimi sonucu, yurdumuzda okuma - yazma bilenlerin sayısı giderek çoğaldı.

  İlköğretim okulunun ilk beş yılı ilkokul bölümüdür altıncı yıldan itibaren ortaokul bölümüne devam edilir. Öğrenimlerini başarıyla tamamlayanlara sekizinci yılın sonunda diplomaları verilir. İlköğretimi tamamlayan öğrenciler, diploma notları göz önüne alınarak Lise veya dengi okullara kabul edilirler. Orta öğrenimini tamamlayanlar sınavlara girerek Yüksek okul veya üniversitelerde öğrenime başlar. Yüksek okullarda ve üniversitelerde öğrenim süresi iki yıldan altı yıla kadar değişmektedir.

  İlköğretim Haftası'nda çevremize okuma - yazmanın gerekliliğini, değerini, önemini anlatmalıyız. Öğrenme, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırmayı sağlar. Bilgisiz, eğitimsiz insanlar daha çok suç işleme eğilimindedirler. Genel olarak eğitim ve öğretim suç işleme oranını azaltır. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: İlköğretim Haftası İle İlgili Bilgiler

  Reklam  İlköğretim Haftamız
  İlköğretim haftamız,
  Başladı bir sevinçle.
  Çocuklar dalga dalga
  Cıvıldıyor bahçede.

  Okulumuz açıldı,
  Coşkumuz doruklarda.
  Hepimiz neşe ile
  Bağrıştık sınıflarda.

  Ne denli özlemişiz
  Öğretmenlerimizi.
  Kucaklaştık özlemle,
  Ayıramazlar bizi.

  İlköğretim haftamız,
  Başladı bir sevinçle.
  Ulu Önder Atatürk;
  Yüreğimiz seninle.
  Ekleyen: Hüseyin Erdem

  Kaynak: http://www.dersimiz.com/esiir/siir.a...#ixzz26DV3dcCc+ Yorum Gönder
ilköğretim haftası ile ilgili yazı,  ilköğretim haftası nedir,  ilköğretim haftası ile ilgili bilgiler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi