Küçüklere dokuz canlı PC

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Bilgisayar Dünyasındaki Yenilikler Bölümünden Küçüklere dokuz canlı PC ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RocKFoREveR
  Emekli
  Reklam

  Küçüklere dokuz canlı PC

  Reklam  Küçüklere dokuz canlı PC

  Forum Alev

  Exper, çocuklar için özel olarak geliştirilen yeni bilgisayarı BilgePisi’yle 5 - 12 yaş arasındaki çocuklara pratik, hafif ve dayanıklı bir bilgisayar sunmayı hedefliyor.

  Anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine yönelik BilgePisi’ler; sevimli arayüzleri, sakıncalı internet sitelerine girişleri engelleyen yapısı, çarpma ve düşmelere karşı dayanıklılığı ve su geçirmeyen klavyesi ile ideal bir ‘ilk bilgisayar’ olma özelliği taşıyor. Datateknik’in Intel ile birlikte geliştirdiği bu özel model sayesinde öğrencilerin bilgisayar kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

  BilgePisi, taşıması kolay ve dayanıklı. Intel Atom işlemcili BilgePisi’de Magic Desktop eğitim programları ile çocuklar resim çizebiliyor ve yaratıcı yönlerini geliştirebiliyor. Ayrıca ailelerin belirleyecekleri internet bağlantı sınırları ile çocuklar uygunsuz içerikli sitelerden uzak kalıyor.

  BilgePisi, tough book özelliği ve su geçirmez klavyesiyle çarpma, düşme ve muhtemel diğer kazalardan etkilenmiyor. Birbirinden eğlenceli tasarımlara sahip BilgePisi’ler, özel kılıfları ve hafiflikleriyle de küçük kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.

  Renkli tasarımı ile dikkat çeken BilgePisi’lerin ekran boyutları 8,9” inç. Dahili webcam, mikrofon ve hoparlör özelliklerine sahip BilgePisi’lerde Microsoft Windows XP Home Türkçe işletim sistemi tercih ediliyor.

  Exper BilgePisi

  - İşlemci: Intel ATOM İşlemci N270 1.6 GHz
  - İşletim Sistemi: Orjinal Microsoft Windows XP Home Türkçe
  - RAM: 512 MB RAM
  - Sabit Disk: 10 GB (2+8 GB) Flash Disk
  - Ekran: 8,9 inç Geniş Ekran LCD
  - Hoparlör/Mic: Tümleşik Hoparlör
  - Kablosuz: 802.11 b/g Kablosuz Ağ Bağlantısı
  - Klavye: Su geçirmez
  - Diğer Özellikler: Dahili Webcam, düşmeye ve darbelere dayanıklı kasa, Magic Desktop eğitim pakedi
  - Fiyat: 449 USD + KDV 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Küçüklere dokuz canlı PC

  Reklam  Küçüklere dokuz canlı PC,çocuklar için artık ihtiyaç yok oyuncak pc ye çocuk ayaklarının ustune basıyorsa artık internette varsa çocuk için potansiyel bir oyun aracı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi