Çift ekranlı defter boy dokunmatik laptop

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Çift ekranlı defter boy dokunmatik laptop ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Çift ekranlı defter boy dokunmatik laptop

  Reklam  Çift ekranlı defter boy dokunmatik laptop

  Forum Alev
  Biri İtalyan diğeri Amerikan iki tasarım firması, çift dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar tasarımını hayata geçirmeye çalışıyor. Canova isimli, çift dokunmatik ekranlı bir dizüstü bilgisayar konsepti geliştiren İtalyan endüstriyel tasarım firması V12, 16 ay içinde bilgisayarı piyasaya süreceğini açıkladı.
  İkinci nesil Canova’nın, çoklu dokunuş tanımlayabilen dokunmatik klavye ve ses tanıma amaçlı mikrofonla kapasitesi son sınırına kadar çekilmiş. Donanım değil de yazılım olarak ekranda çalışacak olan klavyenin ise, rahatlık açısından haptik geri besleme sistemi
  kullanması düşünülüyor.
  Bu arada, Estari de, yeni çift dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarının prototipini geçtiğimiz haftalarda duyurdu. Pennsylvania tabanlı yazılım kuruluşu Estari, donanım alanında da liderliğe oynuyor. Firma daha önce sadece Amerikan ordusu için özel olarak dizayn edip, ürettiği çift dokunmatik ekranlı ve üzerinde klavye tuşu barındırmayan dizüstü bilgisayarlarını şimdilerde dünyadaki tüm bilgisayar kullanıcılarının beğenisine sunuyor.
  Bu özel bilgisayar bünyesinde 1.83GHx Intel Dual Core işlemci, 1GB bellek, 60GB sabit disk sürücü barındırıyor. Bilgisayarda klavye ve mouse kesinlikle bulunmuyor. Normal bir dizüstü bilgisayarda klavye olması gereken yere ikinci bir dokunmatik ekran konulmuş.
  Bir dokunmatik ekran bile bilgisayar dünyasında çok şeyi değiştirirken, iki dokunmatik ekran oldukça geniş imkanlar sunacağa benziyor. Bir ekranda kalemle çizerken diğer ekranda yaptıklarınızı takip edebilir, gerçekten gazete okur gibi sayfaları karıştırabilirsiniz.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Çift ekranlı defter boy dokunmatik laptop

  Reklam  burada amaç ne anlamak zor ama değişik tasarım çift ekranlı defter şeklinde olması avantaj sağlarmı diye düşündüğümüzde sadece kitap defter algısı verir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi