E-ticarette başarılı olmanın sırrı

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden E-ticarette başarılı olmanın sırrı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  E-ticarette başarılı olmanın sırrı

  Reklam  E-ticarette başarılı olmanın sırrı

  Forum Alev
  E-ticarette başarılı olmanın sırrı

  İnternet, iş dünyasını dönüştürücü bir biçimde etkilemektedir. Müşterilerle, imalatçılarla ve çalışanlarla olan ilişki biçimleri, hatta ürünlerin piyasaya sürülme biçimleri değişmeye başlamıştır. Tüm bunlar eski modelleri alt üst etti. İnternet nedeniyle bugün sahip olunabilecek en önemli varlıklar, fabrika binaları değil, çabukluk ve esnekliktir.

  E-Ticaret uygulamaları, müşterilerin ilgisini gün geçtikçe daha çok çekiyor. Müşteri sadakati oluşmasıyla, yüksek verimlilik artışı sağlanıyor. Tüketiciler, firmaların otomatik iş süreçlerinden faydalanıyor. Bu da firmalarda verimlilik ve kârlılık artışına yol açıyor. E-Ticaret ile firma, birçok yeni pazarlama kanalıyla kendini tanıtabilir.

  Bu güçlü yeni kanal; şüphesiz internetin ve ilgili teknolojilerin kullanımı, imaj yükseltme ve müşteri iletişimi ile satışı arttırma, işletmeden işletmeye hizmetlerin sağlandığı çok önemli bir araçtır. İnternetin sunduğu karşılıklı ilişki imkânı, müşteriler ve imalatçılarla yakın bir bağ kurmayı, ilişkilerin değer katkılı ortaklıklara dönüşmesini sağlayacaktır.

  Herhangi bir firma, hazır olan e-ticaret ortamından faydalanabilir. Firmalar e-ticarete geçerken, müşteri odaklı bakış açısı ve doğru adımlarla başlamalıdırlar. Hedef e-ticaretse, doğal operasyonları internete taşırken gerekli hazırlıkları yapmalıdırlar. E-ticaret ile işletmeyi birçok alanda yeniden oluşturma ihtiyacı doğacaktır.

  Müşteri ve imalatçı, dağıtımcı ile olan ilişkiler yeniden tanımlanacak ve ilişkiler katma değerli ortaklıklara dönüşecektir. Dünyada çok sayıda ve değişik büyüklükteki firma doğru yönlendirmelerle e-ticarete başlamaktadır.
  (Milliyet)
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: E-ticarette başarılı olmanın sırrı

  Reklam  İnternet üzerinden alış veriş yapmanın ve bu şirketlerin başarılı olabilmeleri için güvenilir olduklarını ispat etmeleri gerekmektedir.Bunun yanında iyi reklam yapmak gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi