Dailymotion Türkiye'de!

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Dailymotion Türkiye'de! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  Dailymotion Türkiye'de!

  Reklam  Dailymotion Türkiye'de!

  Forum Alev
  Dailymotion Türkiye'de!

  Popüler video sitelerinden Dailymotion, aylar süren erişim yasağını aşmak, Türk internet kullanıcılarına kaliteli içeriğini sunmak üzere Türkiye ofisini açtı.  Türk yasalarına aykırı video içerikleri sebebiyle art arda mahkeme kararlarıyla erişimi engellenen Dailymotion soruna yerel çözüm buldu. Türkiye ofisini açarak hem erişim problemini ortadan kaldırmak hem de Türk internet kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi hedefliyor.

  Oldukça kaliteli bir video içeriği sunan Dailymotion'ın diğer yerel sitelerinde olduğu gibi Türk anasayfası da yerel izleyicinin beğenisine göre sürekli düzenlenmek üzere MCD Digital tarafından programlanacak. Dailymtoion’ın Türkiye’deki ortağı MCD Digital’in CEO’su Cenk Oflaz yaptığı açıklamada Dailymotion Türkiye’nin Sony Music videolarından teknoloji programlarına, son dakika haberlerden Oscar törenlerinin büyüleyici görüntülerine, magazinden en sevilen MTV Türkiye showlarına çok yönlü ve kaliteli içeriklerin olacağını ve Türkiye’deki bugün 6 milyon olan ve hızla büyüyen genişbant internet kullanıcısına benzersiz bir içerik hizmeti vermeyi hedeflediklerini söyledi. Aynı zamanda Türkiye’deki yetenekleri, yapımcıları, ve yaratıcıları her ay Türkiye’den 50 milyon videonun izlendiği ve dünyada 42 milyondan fazla farklı ziyaretçi tarafından takip edilen Dailymotion’da ön plana çıkararak yaratıcı içeriklerin tüm dünyada yayılmasını destekleyeceklerini belirtti.

  Dailymotion’ın Fransa’daki Başkan Yardımcısı Luc Dumont, MCD Digital ile yerel sitenin açılmasının Dailymotion’ın Türkiye’deki market pozisyonunu güçlendireceğini ve Türk kullanıcılar ile yakın iletişim halinde daha güçlü ve yerel içerikler sunmaktan çok memnun olduklarını açıkladı.

  Dünya çapında en iyi 50 site arasında gösterilen Dailymotion’a hergün 15.000’in üzerinde yeni video yükleniyor. Dailymotion’da her ay dünya çapında 922 milyon video, Türkiye’de ise 50 milyon video gösterimi yapılıyor. Dailymotion, kullanıcıların gönderdiği amatör videoların dışında eser sahiplerinin içeriklerini kararlı koruma politikası ile bağımsız profesyonel video içerikleri ve öncü medya kuruluşlarının lisanslı içeriklerden oluşan ve 9 milyonluk dev online içerik kütüphanesi ile dünyanın en büyük bağımsız video portalı. Dailymotion gelişmiş teknolojisi ile hem kullanıcılara hem de yapımcılara yüksek kalitede, HD çözünürlüğünde, hızlı ve kolay kullanımlı video izleme şansı veriyor.

 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Dailymotion Türkiye'de!

  Reklam  Dailymotion arama motorlarından sürekli çıkıyor yasal bir sıkıntı varsa komple kaldırılmalı kanuni bir boşluk varsa başka ama dünyanın en iyi sitelerinden biri neden yasaklı olsun+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi