Prizma şeklinde tasarım ve ışık oyunları

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Prizma şeklinde tasarım ve ışık oyunları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Prizma şeklinde tasarım ve ışık oyunları

  Reklam  Prizma şeklinde tasarım ve ışık oyunları

  Forum Alev

  Nokia, prizma şeklindeki tasarımıyla ışık oyunları yaratan iki yeni modeli piyasaya sundu. Nokia 7900 Prism ve Nokia 7500 Prism, ışığı kıran elmas kesimli ve parlak dış yüzeyiyle, cep telefonlarında tasarım ile tarzı bir araya getiriyor.

  Nokia Prism koleksiyonu, parlak siyah dış yüzeyiyle benzersiz bir ışıltı sunarken, ışığı kıran prizma şeklindeki tasarımıyla da geleceğin modasını bugünden yaratıyor. Hem kadınlara hem de erkeklere hitap eden Nokia 7900 Prism ve Nokia 7500 Prism, köşeli hatları ve ışık kırılmalarıyla geleneksel tasarımların ötesine geçerek, adeta mimariyi cep telefonuna taşıyor.

  Nokia’nın yeni Prism koleksiyonu birbirinden farklı unsurları yan yana getirerek cep telefonu tasarımında bir çığır açıyor. Nokia 7900 Prism ve Nokia 7500 Prism’de mat ile parlak yüzeyler, aydınlık ile karanlık, canlı renkler ve siyah, keskin hatlar ile kıvrımlar bir arada bulunuyor.
  Nokia Prism koleksiyonunun temel özellikleri olan asimetri ve geometrik hatlar, elmas kesimli tuş takımında belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Bu 3 boyutlu tuş takımı, Münih Stadyumu, Bank of China, Prada’nın Japonya’daki mağazası gibi modern mimari eserlerden esinleniyor.
  Nokia 7900 Prism ve Nokia 7500 Prism, 1950’lerin isyancı ruhunun, 70’lerin punk hareketinin, 80’lerin grafiklerle donatılmış albüm kapaklarının ve mimari yapıbozumculuk akımının bir kolajını oluşturuyor.
  Estetiğe önem verenler için rüya gibi bir cep telefonu olan Nokia 7900 Prism, pürüzsüz parlak siyah ön yüzey ile mat alüminyum arka yüzeyi bir araya getiriyor. Lazerle yaratılan elmas kesimli tasarım ve soğuk damga da Nokia Prism’in benzersiz imzası oluyor. Bu cep telefonundaki çizgisel tasarım, organik LED ekran ile bir araya gelince, benzersiz ışık oyunları ortaya çıkıyor. Soyut bir sanat çalışmasını andıran Nokia 7900 Prism’in duvar kağıdı, günün saatine, pil durumuna ve GSM sinyalinin gücüne göre değişiyor ve böylece her cep telefonunun ekranında kendine özgü bir duvar kağıdı oluyor.
  3G özelliğine sahip Nokia 7900 Prism cep telefonunda, 49 farklı aydınlatma rengi bulunuyor. Seçilen renk, hem tuş takımının altından yansıyor hem de LED ekranda kullanılıyor. Ayrıca cep telefonunun üstündeki ışık bölmesinde de, telefon tam-siyah modundayken bile, cevapsız çağrıları ve mesajları göstermek üzere yanıp sönüyor.
  Nokia Prism 7500, Nokia Prism 7900’ın oyunbaz kardeşi. Bu cep telefonunun siyah dış yüzeyi, parlak renkli değiştirilebilir halkalarla hareketleniyor. Diskolardaki yanıp sönen ışıkları andıran renklerdeki bu halkalar ile cep telefonu kişiselleştirilebiliyor. 2 megapiksel kamerası bulunan Nokia Prism 7500, DVD kalitesinde video kaydı yapabiliyor ve 9 saat boyunca şarkı çalabiliyor.
  Tasarımıyla fark yaratan Nokia Prism koleksiyonunun müzik arayüzleri kolayca değiştirilebiliyor ve yan taraftaki kamera tuşuyla resim moduna geçmek de son derece kolaylaşıyor.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Prizma şeklinde tasarım ve ışık oyunları

  Reklam  elmas kesimli ve parlak dış yüzeye sahip bu şekilde ekran görüntüsü olan bir telefon güzel hoş görünümlü ama teknik özellik olarak bir o kadarda iyi değil+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi