Joseph von Hammer Kimdir?

+ Yorum Gönder
Eğitim ve Biyografi Bölümünden Joseph von Hammer Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Joseph von Hammer Kimdir?

  Reklam  Joseph von Hammer Kimdir?

  Forum Alev
  Joseph von Hammer-Purgstall
  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Joseph Freiherr von Hammer-Purgstall
  Joseph von Hammer-Purgstall (d. 9 Haziran 1774, Graz – ö. 23 Kasım 1856) Avusturyalı tarihçi, diplomat ve Doğu bilimleri uzmanıdır.
  1774 yılında Avusturya'nın Graz kentinde doğmuştur. 15 yaşındayken Viyana'daki İmparatorluk Doğu Dilleri Akademisinde öğrenim görmeye başladı ve beş yıl boyunca diplomatik tercüman eğitimi gördü. Bu süre zarfında Türkçe, Arapça, Farsça dillerinin yanısıra İtalyanca, Fransızca, Latince ve Yunanca da öğrendi. Dil öğrenmeye yatkın bir kişilikti. 1799 yılında ilk kez İstanbul'a geldi. Bu dönemde Doğu Tarihi ve edebiyatıyla ilgilenmiş Doğu Akdeniz'de Fransız'lar aleyhine İngilizlerin açtığı seferlere katılmıştır. Mısır'a gidip Arapça öğrenmiş, 1807'de Avusturya'ya dönmüştür. Ülkesinde saray müşavirliği yapmış, imparatorluk akademisinde başkan seçilmiştir. 1835'te politikayı bırakıp kendine tamamen tarih çalışmalarına vermiştir.
  Doğu dillerine ve kültürüne ait önemli eserleri Almanca'ya kazandırarak büyük yankılar uyandıran ünlü tarihçinin kabrinde yazan ismi "Yusuf Bin Hammer"dir.
 2. Alev
  Özel Üye

  Joseph von Hammer Kimdir? Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi