Yeni Konu Açma-Oluşturma İşlemi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Bizden Duyurular Bölümünden Yeni Konu Açma-Oluşturma İşlemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ENGİN
  Özel Üye
  Reklam

  Yeni Konu Açma-Oluşturma İşlemi

  Reklam  Yeni Konu Açma-Oluşturma İşlemi

  Forum Alev
  Foruma kayıt olduk artık herhangi bir kısıtlama olmayan her alanda Yeni Konu Açabilir-Oluşturabiliriz.

  Konu açmadan önce dikkat edilecek hususlar;

  ***1- Forum Anasayfasında gördüğünüz "Arama" kısmından açacağımız konuyla ilgili daha önce konular açılıp açılmadığını araştırmalıyız.

  ***2- Açacağımız konunun mutlaka konuyla alakalı bir bölüme açılması gerekmektedir.

  ***3- Konu Başlığı kısmına mutlaka soracağımız veya sunacağımız konu içeriğiyle ilgili bir başlık açılması gerekmektedir.

  ***4- "Aciiiiiiiiiiiiiilllllll-Kimse Yokmuuuuu-Yardıııım" gibi anlamsız ve itici gelen konu başlığı içeren konuların Yönetim tarafından kaldırılabileceğini bilerek mutlaka bu tip başlıklardan kaçınılması gerekmektedir.

  ***5- Açtığınız konuyu ayrı ayrı yerlere tekrar açmanız konunun komple kaldırılmasına hatta uyarı almanıza sebep olabilir.

  ***6- Adı üstünde burası bir Forum Platformudur Chat meydanı değildir,konuyu açtığınız zaman eğer bir soru-sorununuzla ilgili konu açmışsanız cevabıda muhakkak verilecektir,hemen cevap gelmedi diye "Hani Cevap-Kimse yokmu vs" tarzında başka mesajlar yazmanız hiç hoş olmayacaktır,lütfen sorunuzu sorup bekleyiniz.

  ***7- Eğer açtığınız konu bir sorununuzu içeriyorsa ve sorununuzu ortadan kaldıran bir cevap almışsaniz ki alırsınız lütfen sorununuzu nasıl çözdüğünüzü açıklayıcı bir cevap yazınızki aynı sorunla karşılaşan diğer üyelerede aydınlatıcı bir konu oluşturmuş olsun.

  Şimdi Yeni Konu Açma ve mesajımızı yazacağımız yerdeki butonların ne işe yaradığını anlatalım (Lütfen unutmayın açacağınız konu mutlaka ilgili bölümde olmalıdır);


  "Konu Aç" butonuna tıkladığımızda veya herhangi bir konuya cevap yazmak için "Cevapla" butonuna tıkladığımızda Gelişmiş Cevap Modu olan yukarıdaki Mesaj Yazma bölümü açılacaktır,bu bölümdeki butonların ne işe yaradığını inceleyelim;

  ***1- "Başlık", bu bölüme açacağımız konu ile alakalı kısa ve anlamlı bir başlık giriyoruz.

  ***2- Mesajımızda yazdığımız yazılarımızın Kalın (B){Gereksiz Kullanılması Önerilmez} İtalik (I) ve Altı Çizili (U) gözükmesini sağlayan butonlardır.

  ***3- "yazı türü" Yazı Şekli;Mesajımızda yazdığımız yazılarımızı taralı hale getirip buradan belirleyeceğimiz Font (Yazı Şekli) seçip daha farklı gözükmesini sağlayabiliriz.

  ***4- [b] "Sizes" Yazı Boyutu;Mesajımızda herhangi bir yazının boyutunu büyültebileceğimiz bir butondur,büyütmek istediğimiz yazıyı taralı hale getirip bu butondan dilediğimiz boyutu seçmemiz yeterlidir.

  ***5- Mesajımızdaki herhangi bir yazıyı taralı hale getirip bu butona tıklayınca açılan Renk Menüsünden dilediğimizi seçip yazımızı renkli yazabiliriz.

  ***6- "Smiley" Gülümsemeler;Mesajımıza açtığımız konu ile alakalı Ruh-moral halini gösteren Gülümsemeler ekleyebiliriz.

  ***7- Mesajımızda yazdığımız yazıları ileri-geri alma butonları.

  ***8- Mesajımızda herhangi bir kod içeren yazı olacaksa bu butonlara basıp ilgili kodu butonunu seçip mesajımızdaki yazının aşağıdaki gibi gözükmesini sağlayabiliriz.

  ***9- youtube yada herhangi bir siteden videolarınızı seyrettirmek için bu butonu kullanabilirsiniz.

  ***10- [quote] Alıntı Yapma Butonu; Başka mesajlardan alıntı yapabilmemizi sağlayan butondur,alıntı yapacağımız yazıyı kopyalayıp mesajımıza yapıştırıyoruz ve yazıyı taralı hale getirip bu butona basıyoruz.

  ***11- Mesajımıza İnternet ortamından resim ekleyebilmemiz için bu butona tıklıyoruz ve açılan yerede ekleyeceğimiz resimin URL(Adresini) sağ tıklayıp yapıştırıyoruz.
  Resimi almamız için herhangi bir sitedeki resmin üzerine gelip resime sağ tıklayıp açılan menüden "Özellikler" eçiyoruz,açılan yerden resimin URL (Adres) kısmını tamamen taralı hale getirip taralı hale getirdiğimiz kısma sağ tıklayıp açılan menüden "Kopyala"sekmesini seçip mesajımızdaki bahsi geçen butona tıklayıp yapıştırıyoruz.

  ***12- "E-posta Linki Ekle" Butonu;Bu butona tıklayınca açılan yere önce E-posta adresimizi yazıp Tamam butonuna tıklıyoruz,yenivBulletin v 3.5x deki özelliğinde Tamam'a tıklayınca mesajımızda otomatik olarak mavi(Taralı) halde yazımı belirecektir,biz hiçbir butona dokunmadan yazmak istediğimiz yazımızı yazıyoruz,artık bu yazıya tıklanınca direkt olarak Outlook Express açılacaktır,yani işlem aynı link verme işlemi gibi yapılacaktır.Örn.BİZİMLE İLETİŞİM İÇİN TIKLA

  ***13- "Link Ekle" butonu;Mesajımıza "BURADAN-TIKLA-İNDİR-DOWNLOAD" şeklinde link vermek istiyorsak önce vereceğimiz linki kopyalıyoruz ardından bu butona tıklıyoruz,açılan yere kopyalamış olduğumuz linki yapıştırıyoruz "Tamam"
  butonuna tıklıyoruz,yine karşımıza taralı halde bir link çıkacak biz hiçbir butona dokunmadan linki nasıl vermek istiyorsak yazımızı yazıyoruz.Mesajımızı gönderdiğimiz zaman bu link mesajımızda sadece BURADAN şeklinde gözükecektir.


  ***14- "Sola Daya-Ortala-Sağa Daya" Butonları;Mesajımızı yazdık herşey tamam ancak biz mesajımızdaki yazı veya resimleri taralı hale getirip bu butonlardan dilediğimizi seçip ekranda istediğimiz şekilde gözükmesini sağlayabiliriz.Mesajımızı yazıp-yazımızı taralı hale getirip tek tıkla tüm yazılarımızı ortalanmış şekilde gösterebiliriz.

  ***15- 6. Maddeyle aynı işi gören simgeler bölümü,eğer daha fazla seçenek görmek istiyorsanız resimdeki işaretli linke tıklayıp ([Daha]) daha fazla smiley seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

  ***16- Açtığımız Konu Başlığına ekleyebileceğimiz diğer simgeler,yine konunuz ile alakalı simgeleri seçip mesajınızı yollayabilirsiniz.

  ***17- "Cevapla" butonuna tıklarsak mesajımız direkt yayımlanacaktır,"yok ben mesajımı göndermeden önce son halini önizlemek istiyorum" derseniz o zaman "Ön İzleme Yap" butonuna tıklayıp önizlemenizi yapabilirsiniz. 2. 2
  bill-damla
  Emekli

  --->: Yeni Konu Açma-Oluşturma İşlemi

  Reklam  yaa sayın admin ben dediklerinizi yaptım ama nedense konu yazma sayfası gelmedi 3. 3
  mum
  Özel Üye
  Alıntı bill-damla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  yaa sayın admin ben dediklerinizi yaptım ama nedense konu yazma sayfası gelmedi
  bu linki tıkla en üstte solda "YENİ KONU" yazılı.. bir fıkra yollada bir dene bill-damla 4. 4
  İZMİRLİM
  Emekli
  yaw ben bişi anlamadım konu aç butonu nerde

 5. 5
  yorum_yoq
  Üye
  arkadaşlar benim bildiğim konuların en üstünde solda bi de en altında sağda "KONU AÇ"
  diye bir buton var gerisi kolay sate...

 6. 6
  memorxbrax
  Emekli
  ellerine sağlık gerçekten güsel paylasım

 7. 7
  dicle*a
  Üye
  paylaşım için teşekkürler

 8. 8
  MİSSBON
  Yeni Üye
  ett yaa konu açma butonu nerdee ???:(:(

 9. 9
  WebStyle
  Özel Üye
  Alıntı MİSSBON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ett yaa konu açma butonu nerdee ???:(:(
  1. ve 2. Resmi lütfen dikkatli bir şekilde inceleyiniz...

 10. 10
  karadağlı.x
  Üye
  meraba ;

  açıklayıcı bilgileriniz için teşekürler arkadaşım

  saolasın

 11. 11
  efruz
  Yeni Üye

  endüstriyel elktronik

  Reklam  endüstriyel elektronik(meslek yüksek okulu) 2. sınıf dersleri hakkında bilgilerini paylaşabilecek arkadaşlardan bir ricam olacak sitenin acemisiyim konu paylaşımlarına nerden nasıl ulaşabilirim

 12. 12
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Konu açma tümüeylere açıktır ve yasak değildir

  Yeni konu açamdan önce arama yapmak uygun olur...

+ Yorum Gönder
konu aç,  yeni konu aç
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi