Kırışıklılık-Leke-Şekil Bozukluğu ve Sivilce İzleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Kırışıklılık-Leke-Şekil Bozukluğu ve Sivilce İzleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Kırışıklılık-Leke-Şekil Bozukluğu ve Sivilce İzleri

  Reklam  Kırışıklılık-Leke-Şekil Bozukluğu ve Sivilce İzleri

  Forum Alev

  Ciltte yaşlanmaya, sivilcelere, yaralanmalara ve güneş ışınlarının olumsuz etkilerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklık, leke, şekil bozukluğu gibi estetik kusurların düzeltilmesi için kullanılan soft yöntemler büyük ilgi görüyor. Acı çekmeden, normal yaşamı etkilemeden uygulanır olması soft yöntemlere üstünlük sağlıyor. Kişinin estetik sorununun niteliğine ve beklentilerine göre muayeneden sonra hangi yöntemin kullanılacağına karar veriliyor.


  Dolgu maddeleri enjeksiyonu


  Dolgu maddelerin cilt içine enjekte edilmesiyle, kırışıklık bölgesinde hacim yaratılarak kırışıklık çizgileri düzeltiliyor. Dolgu maddeleri, yüzdeki yaşlılık çizgileri, yaralanmalarla oluşan çizgiler, yüzdeki şekil bozuklukları, kişinin derin sivilce izleri gibi sorunlarda tercih ediliyor. Ayrıca kişinin dudak kalınlaştırma, dudak şekillendirme gibi estetik değişiklik taleplerinde de bu yöntemler rahatlıkla uygulanabiliyor.


  Dolgu yapılmasında kullanılan birçok madde bulunmaktadır. Bunlar sıvı parafin, sıvı silikon (ülkemizde kullanımı yasal değil) kolajen, hyalüronik asit, otolog yağ, otolog kolajen gibi maddelerdir. Kliniğimizde uygulanan dolgu maddesi, stabilize edilmiş hyalüronik asittir. Tamamen organizmaya uyumlu ve organizma tarafından eritilebilen doğal bir maddedir. Fonksiyonu, vücudun kendi hyalüronik asidinin tüketildiği yere hacim eklemektir
 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Kırışıklılık-Leke-Şekil Bozukluğu ve Sivilce İzleri

  Reklam  Kırışıklılık-Leke-Şekil Bozukluğu ve Sivilce İzleri

  Teşekkürler...+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi