Pamuk Gibi Eller İçin Evde Hazırlayabileceğimiz Losyon Tarifi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Pamuk Gibi Eller İçin Evde Hazırlayabileceğimiz Losyon Tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Pamuk Gibi Eller İçin Evde Hazırlayabileceğimiz Losyon Tarifi

  Reklam  Pamuk Gibi Eller İçin Evde Hazırlayabileceğimiz Losyon Tarifi

  Forum Alev
  a) 3-4 fincan gülsuyu, 1-4 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1-4 fin*can gliserin ve 1-4 tatlı kaşığı bal hepsi birlikte karıştırı*lıp bir şişeye konur. Elde edilen bu losyon ellere bol miktarda sürülür.
  b) 1 veya 2 tatlı kaşığı kitre toz haline getirilerek gliserine katılır. Üzerine bir tatlı kaşığı bal ve bir miktar gülsuyu ilave edilerek karıştırılır. Bir tatlı kaşığı boraks sıcak su*da eritilerek 1-2 tatlı kaşığı sıvı amonyağa ilave edilir.Bu karışım ağır ağır (damla damla) kitreli gliserine ilave edilir. 24 tatlı kaşığı gülsuyu katılır. Karışım düzgün bir kıvama gelince iki damla limon yağı ilave edilir. Elde edilen bu karışım çok koyu olursa kaynatılıp soğumuş arı su eklenir. Bu losyon yıpranmış ellere bir kadife yu*muşaklığı verecektir.
  c) Bir tatlı kaşığı bal eritilir. Yumuşadıktan sonra, bir çor*ba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı susam yağı, bir çorba kaşığı badem yağı ve iki çorba kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Ateşten alman karışım kıvamını alıncaya kadar karıştırılır. Daha sonra kavanoza aktarılır. Elde edilen bu krem gece yatmadan önce ellere iyice sürülür ve el*lere bir çift eski eldiven geçirilir.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Pamuk Gibi Eller İçin Evde Hazırlayabileceğimiz Losyon Tarifi

  Reklam  Yumuşacık ellere sahip olmayı her bayanın arzusudur. Bunu doğal yöntemlerle yapmak isteyenler avokadonun içini ufalayarak ellerinize sürebilirsiniz. Bu meyve krem olarak kozmetiklerde de kullanılmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi