Çıban neden çıkar,Çıban nasıl geçer,Çıban çıktı ne yapmam Gerek?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Çıban neden çıkar,Çıban nasıl geçer,Çıban çıktı ne yapmam Gerek? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Çıban neden çıkar,Çıban nasıl geçer,Çıban çıktı ne yapmam Gerek?

  Reklam  Çıban neden çıkar,Çıban nasıl geçer,Çıban çıktı ne yapmam Gerek?

  Forum Alev

  Çıban her hangi bir mikrobun etkisiyle kıl kökünün ya da onun çevresinin irin toplamasıdır. Çıba nlar vücutta fazlaca oluşan zehirlerin birikmesi sonucu ve vücudun bu zehirleri dışan atmak için vermiş olduğu tepkidir.


  Kırmızı ve şişkin içi irin dolu bir şekli vardır. Vücu*dun her hangi bir yerinde çıkabilirler. Genellikle vücu*dun omuz sırt kısmında ve kasık bölgelerinde çıkmak*tadır. Çıbanlar kimi zaman seyrek çıkmalarına karşılık kimi zamanda sık sık çıkmaktadırlar. Ortaya çıkan bu çıbanları sıkmamakta fayda vardır.

  Çünkü sıkılan bu çıbanlar dağılarak vücutta başka çı*banların çıkmasına da zemin hazırlar. Bunun önüne geçmek içinde antibiyotik kullanımı ve alkol kullanımı*nın yanı sıra kahve şeker ve çikolataya da dikkat etmek gerekir.
  Bu çıbana sahip olan kişilerin havlusu tıraş malzeme*leri yatağı ya da buna benzer kişisel eşyaları da çıba*nın bu eşyaları kullanan kişilere geçmesine neden olur.

  Kullanılan malzemeler:
  Badem
  Bal
  Çam Sakızı
  Sabun
  Terebentin

  Hazırlanışı:
  İkişer tatlı kaşığı badem çam sakızı sabun tereben*tin ve bir çay bardağı bal alınarak bir kaba konur. İyice karıştırılarak merhem haline getirilir ve çıbanlara sürülür.

  Kullanılan malzemeler:
  Gül kurusu
  Kedi otu
  Mahmude
  Mesteki
  Sandal
  Sarı Sabır

  Hazırlanışı:
  Üç tatlı kaşığı gülkurusu mesteki kedi otu sandal iki tatlı kaşığı sarısabır ve yedi tatlı kaşığı mahmude alı*narak bir kaba konur. İyice ezildikten sonra iki çay kaşı*ğı yenir.

  Kullanılan malzemeler:
  Adaçayı
  Papatya
  Gül
  Hatmi
  Sinir Otu
  Su

  Hazırlanışı:
  Öç tane papatya iki tutam gül adaçayı hatmi ve bir tutam sinir otu alınarak bir kaba konur. Beş bardak su eklenerek kaynatılır. Soğutulduktan sonra bir pamuk yardımı ile çıbanların üstüne sürülür.

  Kullanılan Malzemeler:
  Hava civa
  İç Yağı

  Hazırlanışı:
  Birer tutam hava civa ve iç yağı alınarak bir kaba ko*nur. İyice karıştırılarak merhem kıvamına getirildikten sonra çıbanın üzerine sürülür. 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Çıban neden çıkar,Çıban nasıl geçer,Çıban çıktı ne yapmam Gerek?

  Reklam  Eskiden hemen her insanda çıban çıkıyordu.Günümüzde çıban çıkan yok gibidir.Bu da eskiden kalan yanlış beslenme ve alışkanlıkların neden olduğu sonucuna varılabilmektedir. 3. 3
  Ziyaretçi
  Bende cıban var ne yapmam lazım 4. 4
  Hakan
  Administratör
  Homeopati, herbalizm, aromaterapi, geleneksel Çin terapileri uygulanması gerekmektedir.

+ Yorum Gönder
çıban nasıl geçer,  göz çıbanı nasıl geçer,  çıban neden çıkar,  göz cıbanı,  göz çıbanı neden çıkar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi