Çocuğun Öyküsü | En Güzel Çocuk Hikayeleri

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Çocuk Hikayeleri Bölümünden Çocuğun Öyküsü | En Güzel Çocuk Hikayeleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Çocuğun Öyküsü | En Güzel Çocuk Hikayeleri

  Reklam  Çocuğun Öyküsü | En Güzel Çocuk Hikayeleri

  Forum Alev
  Çocuğun Öyküsü
  Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde develer tellal pireler berber iken Esra adında yemek ayırt eden bir çocuk varmış. Sevdiği yemek oldu mu yer sevmediği oldu mu sofradan kalkarmış.

  Yine bir akşam annesi balık kızartmış. Balığı sevmediği için başım ağrıyor deyip sofradan kalkmış. 10-15 dakika sonra uyumuş. Esra ve Balık serüvenlerine başlamışlar. İkisi kütüphaneye gitmişler. Balık içeri girmiş. Esra içeri adımını atamamış.

  Balık:

  - Gel, hadi çok güzel kitaplar var.

  - Giremiyorum.

  - Neden?

  - Bilemiyorum.

  Balık söze başlamış.

  - Buraya sadece balık yiyenler girer,demiş.

  Kız balığa sinirlenmiş. Ne olduysa o zaman başlar. Sanki bir sihirli değnek onu yeşilliklerin arasına götürmüş. Esra orada cildi güzel bir kız görmüş.

  Esra: "Senin cildin neden bu kadar güzel?"

  Kız: "Ben ıspanak çok severim"

  Esra burun bükmüş. Yine aynı şey olmuş Esra eline aldığı anahtarı kapıya sokmuş. Kendini okulda sınavda bulmuş. Tahtayı zor gördüğü ve soruları yanlış yazdığı için sınavdan kötü not almış. Son ders zili çalmış. Esra ağlayarak evinin yolunu tutmuş. Yolda balıkla karşılaşmış

  Balık:Niye ağlıyorsun Esra? diye sormuş.

  Esra:Seni neden ilgilendiriyor ?

  Balık: Esra kendi kendine bir düşün beni ilgilendirdiğini o zaman anlayacaksın.

  Esra yürüye yürüye trafik ışıklarına gelmiş. Yeşil ışık yanınca karşıya geçmek istemiş. Kendini birden çok büyük kapının yanında bulmuş. Kapıyı açmak istemiş. Boyu süt içmediği için kısaymış.

  Yanına bir peri gelmiş. "Senin bu kapıdan geçmen için yanına bir tabak sütlü kurabiye veriyorum."demiş. peri. Yanına bir tabak kurabiye gelmiş Kurabiyelerden birini yemiş. Boyu uzamış. Sonra diğer kurabiyeleri cebine koymuş.

  Peri:"Koyu renkli kurabiyeler büyütür. Açık renkli kurabiyeler küçültür" deyip oradan kaybolmuş. Esra ayaklarının ucunda anahtar görmüş. Onu almış kapının deliğine sokmuş. Kapı açılmış. Kendini dev sebze ve meyvelerin arasında bulmuş. Sebze ve meyveler arasında yürümüş. Önüne küçük bir kapı açılmış. Büyük olduğu için kapıdan geçemezmiş. Yanında açık ve koyu renkli kurabiyeler olduğu için açık renkli kurabiyeleri yiyip küçülmüş. Kapının yanında balık varmış Balık üstünde dev bir levha varmış. Üstünde “Bu balığı yiyen kapıdan geçer" demiş.

  Kız balığı yemiş. Gözlerine parlaklık gelmiş. İçeride peri görmüş. Peri Esra’yı balık yediği için ödüllendirmiş. Esra çok sevinmiş. Esra yiyeceklerle dost olmuş. Hayatının geri kalan kısmını mutlu geçirmiş. Esra ermiş muradına darısı dinleyenlerin başına...
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Çocuğun Öyküsü | En Güzel Çocuk Hikayeleri

  Reklam  Bu hikaye yiyeceklerin önemini belirten bir hikayedir. Yemek ayrımı yapan çocuklar için ideal bir hikaye. Her yiyeceğin faydalı olduğunu anlayacaklardır.+ Yorum Gönder
meyvelerle ilgili çocuk hikayesi,  meyve ve sebzelerle ilgili hikayeler,  meyvelerle ilgili hikaye,  meyve sebze hikayeleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi