Kizamikçik Aşisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Kizamikçik Aşisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  digiuye
  Üye
  Reklam

  Kizamikçik Aşisi

  Reklam  Kizamikçik Aşisi

  Forum Alev
  - Kızamıkçık aşısı canlı zayıflatılmış bir aşıdır.

  - Kızamıkçık aşısı uygulanan kişilerin burun ve boğazlarından alınan örneklerde virüs bulunmasına rağmen aşı ile verilen virüs bulaşıcı değildir.

  - Tek doz kızamıkçık aşısından sonra aşılanan çocukların %95’inden fazlası kızamıkçığa karşı koruyucu antikorlar geliştirmektedir.

  - Ülkemizde kızamıkçık aşısı tek kızamıkçık aşısı şeklinde bulunmamakta; kızamık, kızamıkçık, kabakulak üçlü aşısı şeklinde bulunmaktadır.

  - Kızamık, kızamıkçık, kabakulak üçlü aşısı 12. aydan itibaren önerilmekte ve erişkin yaşta da güvenle uygulanabilmektedir. Bu hastalıklardan herhangi birini geçirmiş olmak bu aşının uygulanması açısından bir engel oluşturmamaktadır.

  - Kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşısı hamilelere uygulanmamalıdır! Kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşısı yapılan kadınların en az bir ay süreyle hamile kalmamaları önerilmektedir.

  - Her biyolojik üründe olduğu gibi kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşısı uygulanmasından sonra da alerjik reaksiyon görülebilir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Kizamikçik Aşisi

  Reklam  Kızamığa benzeyen bir hastalık olan bu hastalıkların önlenmesi için bebeklerin aşıları tam olması gerekmektedir.Bu hastalıkların bir çoğu başka hastalıkları da tetikleyebilmektedir.Bu nedenle annelerin ve babaların aşıların takibini dikkatli yapmaları lazım.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi