Acaba o da sizi seviyor mu?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Acaba o da sizi seviyor mu? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Uzak
  Üye
  Reklam

  Acaba o da sizi seviyor mu?

  Reklam  Acaba o da sizi seviyor mu?

  Forum Alev
  1. Yeni doğan bebeğiniz, gözlerinizin içine uzun uzun bakar aslında, sizin yüzünüzü ezberlemek için uğraşır. Dünya hakkında başka hiçbir fikri yoktur, ama sizin önemli birisi olduğunuzu bilir.

  2. Siz etrafta yok iken de, bebeğiniz sizi düşünür. 8-12 ay arasında, siz odadan çıkarken yüzünü buruşturup, canı sıkkın bir şekilde çevreye bakar ve döndüğünüzde gülümser.

  3. Yeni yürümeye başlayan çocuk, öfke nöbetleri geçirir. Yok, bu öfke nöbetleri sizi artık sevmiyor, demek değildir. Size çok güvenmeseydi, bu kadar kırgın ve kızgın olamazdı.

  4. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz, düştüğünde, canı yandığında teselli için size koşar. Bu yaştaki çocuklar 'Seni seviyorum'u gerçekten anlayamayabilirler, tam anlamıyla kullanamayabilirler; ama davranışları kelimelerinden çok daha etkilidir. Bakışları, sarılışları...

  5. Yuva yaşındaki çocuğunuz, bahçeden topladığı çiçekleri, parmak boyasıyla yaptığı kalbi, parlak bir taşı veya herhangi bir başka hediyeyi size verir.

  6. Yuvadaki çocuğunuz sizden onay bekler. Ev içinde size daha fazla yardımcı olup, sizi etkilemek için bahane arar. 'Bak bana!' demesi, kendini gösterme gayretlerinin bir sloganı olur.

  7. İlkokuldaki çocuğunuz, size verdiği sırlarla güvenini gösterir; mesela ilk aşkını veya yaşadığı en utanç verici olayı anlatıverir. Başkalarının yanında, size sarılmak istemese de, sizden uzak gözükse, pek yüz vermese de, siz onun sırdaşısınız. En yakınısınız... 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Acaba o da sizi seviyor mu?

  Reklam  Çocukların ve bebeklerin annelerini babalarını sevdiklerini hemen anlayabilirsiniz.Bu durum kendisince verilecek olan tepkiler ile belli olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi