Bir Kaşık Bal Öksürüğü Kesebilir ..

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Bir Kaşık Bal Öksürüğü Kesebilir .. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  FrEeDoM
  Usta Üye
  Reklam

  Bir Kaşık Bal Öksürüğü Kesebilir ..

  Reklam  Bir Kaşık Bal Öksürüğü Kesebilir ..

  Forum Alev
  ABD’de yapılan bir araştırma, çocuklara yatmadan önce verilecek bir tatlı kaşığı balın öksürüğü hafifletebileceğini ortaya koydu.
  Araştırmayı yapan Pennsylvania Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından Ian Paul ve arkadaşları, balın, öksürük ilacı verilmesi ya da hiç tedavi yoluna gidilmemesiyle karşılaştırılınca, en iyi seçenek olduğunu belirtti. Araştırmacılar, balın, tahriş olmuş boğazı kaplayarak yumuşatabileceğini kaydetti.
  “Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine” dergisinin bu ayki sayısında yayımlanacak araştırmayla ilgili doktor Paul, birçok ailenin bu buluşlarına güveneceklerini ve “Annelerimiz haklıymış” diyeceklerini söyledi.

  Doktorlar, araştırma sırasında aileleri aracılığıyla, üst solunum yolu enfeksiyonu bulunan 105 çocuğun bir bölümüne yaşlarına uygun dozda bal tadı verilmiş öksürük şurubu, diğerlerine yalnızca bal verdi. Çalışmanın sonunda, bal verilen çocukların daha iyi uyuduğu ve öksürüklerinin azaldığı aileleri tarafından bildirildi.

  Bununla birlikte doktorlar, bir yaşın altındaki çocuklara, botulizm (ender rastlanan besin zehirlemesi) riski oluşturabileceği gerekçesiyle kesinlikle bal verilmemesi uyarısında bulunuyor
 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Bir Kaşık Bal Öksürüğü Kesebilir ..

  Reklam  ABD’de yapılan bir araştırma, çocuklara yatmadan önce verilecek bir tatlı kaşığı balın öksürüğü hafifletebileceğini ortaya koydu.

  Teşekkürler.. :)+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi